Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kod80 Osmaniye Robot Yarışması başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Nail Dayanç, yarışmanın Türkiye'de sadece birkaç ilde yapılabildiğini belirtti. Yarışma, Fakıuşağı Mahallesi Liseler Eğitim Kampüsü Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşiyor.

Osmaniyede Ogrencilerin Tasarladigi Robotlarin Yaristigi Etkinlik Basladi

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN GELİŞİMİNE KATKI

Dayanç, yarışmanın robotik ve kodlama alanında öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimine katkı sağladığını vurguladı. Ayrıca, buradan kazanılan tecrübelerle MEB Robot, TÜBİTAK ve TEKNOFEST gibi yarışmalara daha etkin projelerle katılım sağlanacağını ifade etti.

GELECEĞİN TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise teknik ve teknolojik üstünlüğün geleceğin kaderini belirleyeceği düşüncesinin artık kabul gördüğünü belirtti. Albak, gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak adına düzenlenen etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

TEKNOLOJİYE UYUM VE ÖNCÜLÜK

Vali Erdinç Yılmaz ise teknolojinin hızla geliştiğini ve bu gelişmelere uyum sağlamanın önemli olduğunu belirtti. Robot teknolojisinin hayatın her alanında önemli bir rol oynadığını vurgulayan Yılmaz, bu alanda öncü olmanın ülkeyi daha ileriye taşıyacağına inandığını söyledi.

Osmaniye’deki en iyi 5 otel listesi, hangi oteller var, yaz tatili için Osmaniye uygun otel fiyatı! Osmaniye’deki en iyi 5 otel listesi, hangi oteller var, yaz tatili için Osmaniye uygun otel fiyatı!

Kod80 Osmaniye Robot Yarışması'nın açılışı, teknoloji ve eğitim alanında Osmaniye'nin geleceğe hazırlanmasında önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.