Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ Mahallesi'nde yaşayan Doğukan Özkan, 27039 sokağın adının 'Düz Dünya Sokağı' olarak değiştirilmesi için belediyeye başvurdu. Özkan, iş yerinin bulunduğu bu sokakta 25 esnafın desteğini alarak bu talebi dile getirdi. Özkan, yıllardır savunduğu düz dünya teorisini mahallesinde de yaşatmak istediğini belirtti.

Güneydoğu Anadolu'da Sıcak Hava Dalgası: Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kilis'te yaşayanlar dikkat! Güneydoğu Anadolu'da Sıcak Hava Dalgası: Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kilis'te yaşayanlar dikkat!

Düz Dünya Derneği ve Özkan'ın Mücadelesi

Doğukan Özkan, 2018 yılında kurduğu Düz Dünya Derneği ile bu teoriyi savunmuştu. Derneğin kapanmasının ardından da çevresindeki destekçileriyle birlikte sokağın adını değiştirmek için çalışmalarını sürdürdü. Özkan, esnafın büyük çoğunluğunun desteğini arkasına alarak belediyeye başvurduğunu belirtti ve "Esnaf zaten bana inanıyordu. Benim sözüme güvenirler. Küçük bir açıklama yaparak birçok esnaftan aynı anda gerekli imzayı topladık" dedi. Özkan, sokağın isminin değiştirilmesinin mahalle için bir güzellik olacağını ve turizme katkı sağlayacağını düşünüyor.

Mahalle Esnafının Desteği

Mahalle esnafı da Özkan'ın bu girişimini destekliyor. Berber Güray Koruloğlu, "Doğukan abi zaten sansasyonel bir adam. Düz dünyayı da bayağı bir seviyor. Savundu, üzerine düştü. Biz de destekledik. Zaten Doğukan abiyi de seviyoruz. Sokağın adının değişmesinde de bir sakınca görmedik. Bence iyi oldu. Değişmesini de destekliyoruz" dedi.

Türkiye'de Bir İlk Olacak

Özkan'a göre, eğer sokağın ismi 'Düz Dünya' olarak değiştirilirse bu dünyada bir ilk olacak. Bölge esnafı da bu değişikliğin ilginin artmasına ve daha fazla ziyaretçi çekmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Özkan, bu isim değişikliğinin hem mahallenin tanınırlığını artıracağını hem de turizme katkı sağlayacağını belirtiyor.

Editör: Zeliha YAKUT