15 Temmuz Şehidi Prof. Dr. İlhan Varank Kimdir, Aslen Nereli Kaç Yaşında Şehit Oldu?  İlhan Varank'ın Hayatı ve Kariyeri 15 Temmuz Şehidi Prof. Dr. İlhan Varank Kimdir, Aslen Nereli Kaç Yaşında Şehit Oldu? İlhan Varank'ın Hayatı ve Kariyeri

Başarılı Bir Kariyer Ercan Öter'in Özgeçmişi ve Deneyimleri

Trabzon'un vali yardımcılığı pozisyonunda değişiklik yaşandı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İzmir Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Trabzon Vali Yardımcısı olarak atanmıştır. Ercan Öter'in atanmasıyla ilgili detaylar, kariyeri ve geçmişi incelendiğinde, Türkiye'nin farklı illerinde edindiği zengin deneyimler ve görevleri dikkat çekmektedir.

Ercan Öter Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında?

1978 yılında Beytüşşebap'ta doğan Ercan Öter, ilkokul ve ortaokulu Dörtyol'da tamamladıktan sonra Dörtyol Lisesi'nde lise eğitimini aldı. Üniversite eğitimine Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başlayan Öter, bu alanda lisans eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yaparak "Belediyelerin Mali Denetimi" konulu bir tez çalışması sundu.

Kariyerindeki İlerleme: Çeşitli Görevler ve Başarılar

Öter, maliye alanında başladığı memuriyet hayatına ardından kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Diyarbakır'da göreve başladı. Sumbas, Doğankent gibi ilçelerde kaymakam vekilliği yapmasının ardından yurtdışı staj programı kapsamında İngiltere'nin Exeter Üniversitesi'nde eğitim aldı. Kaymakam olarak görev yaptığı dönemlerde Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri gibi farklı illerde yönetim deneyimi kazandı. 2019 yılında Torbalı Kaymakamı olarak atanmasıyla İzmir'in bu önemli ilçesinde başarılı çalışmalara imza attı.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım