Türk sinemasının sevilen isimlerinden Cengiz Bozkurt, hem oyunculuğuyla hem de özel hayatıyla gündemde. İşte detaylar...

Cengiz Bozkurt Kimdir?

Cengiz Bozkurt, 24 Aralık 1965 tarihinde Nevşehir'de dünyaya geldi. Ankara Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine ODTÜ Fizik Bölümü'nde devam etti. Ancak tiyatro tutkusu onu eğitimini yarıda bırakmaya yönlendirdi. İngiltere'ye giderek 14 yılını burada geçiren Bozkurt, çeşitli mesleklerde çalıştı ve bu süreçte İngilizce dilini ileri düzeyde öğrenerek, Londra'daki gurbetçi derneklerinde temsilcilik yaptı. Aynı zamanda Goldsmiths, University of London'da Medya ve İletişim Bölümü'nde eğitim aldı ve 1996 yılında mezun oldu.

Kylie Minogue'un 56 Yıllık Gençlik Sırrı: Estetik Yok, Kimyasal Yok! Sadece 3 Kolay Kural! Kylie Minogue'un 56 Yıllık Gençlik Sırrı: Estetik Yok, Kimyasal Yok! Sadece 3 Kolay Kural!

Kariyerindeki Yükseliş

Türkiye'ye döndükten sonra Cengiz Bozkurt, kariyerine kısa filmlerle adım attı. Ancak geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan rol, başarılı komedi dizisi "Leyla ile Mecnun"da canlandırdığı "Erdal Bakkal" karakteri oldu. Bu karakterle izleyicilerin sevgisini kazanan Bozkurt, ardından birçok film ve dizi projesinde başarılı performanslar sergiledi. Son olarak, Zeynep Koçak, İbrahim Büyükak ve Cezmi Baskın gibi isimlerle birlikte rol aldığı "Küçük Esnaf" filmiyle yeniden dikkatleri üzerine çekti.

Cengiz Bozkurt Kiminle Evli?

Cengiz Bozkurt, genellikle özel hayatını gözlerden uzak tutan bir yapısıyla bilinir. Ancak güzeller güzeli eşiyle olan ilişkisiyle dikkatleri üzerine çekmiştir.Cengiz Bozkurt Ve Eşi Hatice Kavak Bozkurt.

(33)

Editör: Havva Andırır