TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak? TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak?

Hakkari Vali Yardımcılığı görevine atanan Abdulkadir Işık, Erzurum doğumlu ve mülki idare amirliği kariyerine 2019 yılında başlamış bir isimdir. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler alanında lisans eğitimi almıştır. Mülki idare amirliği mesleğine adım attıktan sonra sırasıyla Çorum'un Dodurga ilçesi ve Çankırı'nın Korgun ilçesinde kaymakamlık görevlerini üstlenmiştir.

Abdulkadir Işık'ın kariyerindeki dikkat çeken bir diğer durum ise 2022 yılında Kastamonu'nun Küre ilçesi Kaymakamlığı'na atanması ve son olarak Derecik ilçesinde göreve başlamasıdır. Bu süreçte gösterdiği performans ve yönetim anlayışıyla tanınan Işık, Hakkari Vali Yardımcılığı görevine atanarak ilin idari yapısında önemli bir rol üstlenmeye hazırlanmaktadır.

İngilizce Yetkinliği ve Akademik Geçmişi

Abdulkadir Işık'ın İngilizce dilinde iyi derecede bilgi sahibi olduğu bilinmektedir. Ayrıca ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli yayınlar yapmış ve akademik çalışmalarda bulunmuştur. Bu çalışmalarıyla kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanında katkılar sunan Işık, görev aldığı her ilçede ve pozisyonda başarıyla görev yapmış bir mülki idare amiri olarak öne çıkmaktadır.

Editör: Havva Andırır