Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan yeni kaymakam atama kararnamesiyle birlikte Mazgirt ilçesinin kaymakamı değişti. Ardahan'ın Posof ilçesi kaymakamı olarak görev yapmakta olan Emrah Akduman, Tunceli'nin Mazgirt ilçesine kaymakam olarak atanmıştır.

Emrah Akduman Kimdir?

Emrah Akduman, 12 Kasım 1993 tarihinde Bayburt'ta doğmuştur. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Bayburt ve Erzincan'da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Maliye alanında mezun olmuştur. Akduman, Erasmus + programı kapsamında Romanya'da eğitim görmüş ve akademik kariyerine uluslararası bir perspektif kazandırmıştır.

Mülki İdare Amirliği mesleğine Zonguldak'ta başlayan Akduman, çeşitli ilçelerde kaymakam vekilliği görevlerinde bulunmuş ve bu süreçte yerel yönetimler ve kamu hizmetleri üzerine önemli çalışmalar yapmıştır. Yüksek lisansını Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tamamlayan Akduman'ın akademik çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır.

17 MADDELİK SOKAK HAYVANLARI YASASINDA SON DURUM NE? Sokak hayvanları yasası maddeleri nedir, çıktı mı? Sokak köpekleri - sokak kedileri uyutulacak mı? İşte son durum 17 MADDELİK SOKAK HAYVANLARI YASASINDA SON DURUM NE? Sokak hayvanları yasası maddeleri nedir, çıktı mı? Sokak köpekleri - sokak kedileri uyutulacak mı? İşte son durum

Göreve Başlama Tarihi Ne Zaman?

Emrah Akduman, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 23 Ağustos 2022 tarihinde Mazgirt ilçesi kaymakamı olarak göreve başlamıştır. Bu görevi sırasında Türkgözü Kara Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği sorumluluğunu da üstlenmektedir.
 

Editör: Havva Andırır