Türk Hava Yolları (THY), 2024 yılı için büyük çaplı bir personel alımı duyurusu yaptı. Havacılık sektöründe yer almak isteyen adaylar için sunulan bu fırsatlar nelerdir ve başvuru şartları nelerden oluşmaktadır?

PARA ÇEKMEK - PARA YATIRMAK İSTEYENLER DİKKAT / ATM'ler neden çalışmıyor? 19 Temmuz 2024 ATM'ler ne zaman, saat kaçta düzelir? PARA ÇEKMEK - PARA YATIRMAK İSTEYENLER DİKKAT / ATM'ler neden çalışmıyor? 19 Temmuz 2024 ATM'ler ne zaman, saat kaçta düzelir?

Yeni Personel Alımları Hakkında Detaylar

THY yönetim kurulu başkanı Ahmet Polat tarafından yapılan açıklamada, şirketin büyüme hızına yetişebilmek amacıyla 2024 yılında toplam 1900 personel alımı gerçekleştireceği belirtildi. Bu kapsamda 1000 kabin memuru ve 900 pilotun işe alınacağı ifade edildi. Ayrıca, THY'nin tüm uçaklarında internetin ücretsiz olacağı müjdesi de verildi.

Kontenjan Dağılımı ve Maaş Bilgisi

900 Pilot,
1000 Kabin Memuru.
THY personellerine sunulan maaşlar da oldukça dikkat çekici. Şirket, personellerine en düşük 47.000 TL maaş ödemektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
30 yaşından büyük olmamak,
Herhangi bir adli sicil veya arşiv kaydı bulunmamak,
İyi derecede İngilizce bilmek.
Pilot Alımı İçin Ek Şartlar

Pilot adaylarından beklenen bazı özel şartlar şunlardır:

Lisans mezunu olmak,
Boy uzunluğunun 160 cm ile 195 cm arasında olması,
30 yaşını doldurmamış olmak.
Kabin Memuru Alımı İçin Şartlar

Kabin memuru adaylarından aranan şartlar ise şunlardır:

En az lise mezunu olmak,
35 yaşından büyük olmamak,
Sağlık şartlarını sağlıyor olmak,
Kadınlar için 160-180 cm, erkekler için 170-190 cm boylarında olmak.

THY'nin 2024 yılı personel alım ilanları için net bir tarih verilmese de, ilanların yıl sonuna kadar yayımlanması beklenmektedir. Havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen adayların bu fırsatı değerlendirmeleri önerilmektedir. Detaylı bilgi ve başvuru süreci için THY'nin resmi "kariyer" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Havva Andırır