Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tekirdağ Vali Yardımcılığı'na atanan Mustafa Çek'in kariyeri ve özgeçmişi hakkında detaylar. Tekirdağ Vali Yardımcılığı'na atanan Mustafa Çek KİMDİR, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Evli Mi? Mustafa Çek'in Hayatı ve Biyografisi

Edirne Vali Yardımcılığına atanan Turgut Subaşı Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Evli Mi? Hayatı ve Biyografisi Edirne Vali Yardımcılığına atanan Turgut Subaşı Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Evli Mi? Hayatı ve Biyografisi

Mustafa Çek KİMDİR, Aslen Nereli, Kaç Yaşında?

Mustafa Çek, 1963 yılında Çorum'da doğdu ve eğitim hayatına memleketinde başladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1986 yılında mezun olduktan sonra İçişleri Bakanlığı bünyesinde Tokat Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kariyeri boyunca çeşitli görevlerde bulunan Çek, önemli projelerde yer almış ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çekmiştir.

Mustafa Çek'in Kariyerindeki Başarılar ve Görevleri

Mustafa Çek, kaymakamlık stajı sırasında İngiltere'ye lisan eğitimi ve yönetim sistemi araştırması yapmak üzere gönderilmiş ve bu süreçte İngiliz Milli Sağlık Sistemi üzerine bir rapor hazırlamıştır. Ayrıca Kamulaştırma Kanunu ve Mevzuat Uygulamaları konulu tezi, ilgili komisyonlar tarafından kabul edilmiştir.

Kariyerinde Antalya Kaş, Çankırı Korgun, Muş Malazgirt, Ağrı Doğubayazıt, Kırklareli Demirköy gibi çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevlerinde bulunan Mustafa Çek, son olarak Balıkesir Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Balıkesir'deki görev süresi boyunca da başarılı çalışmalarıyla tanınmış ve birçok başarı belgesi ile taltif edilmiştir.

Mustafa Çek Evli Mi Kaç Çocuğu Var?

Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Çek'in ailesinde bir mimar oğlu, doktor ve eczacı iki kızı ile iki torunu bulunmaktadır. Boş zamanlarında satranç, voleybol, olta balıkçılığı ve doğa yürüyüşleri gibi aktivitelerle ilgilenen Çek, hareketli bir yaşam tarzını benimsemektedir.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım