TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak? TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak?

Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Aşağı Fındıklı Köyü'nde doğan Adem Balkanlıoğlu, Türkiye'nin çeşitli idari görevlerinde başarılı bir kariyer serüveni yaşayan bir isimdir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden İktisat bölümü mezunu olan Balkanlıoğlu, eğitimini tamamladıktan sonra Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu'nda Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

Kariyerindeki İlerleyiş ve Kamu Hizmeti

Kariyerine 2015 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak adım atan Balkanlıoğlu, bu süreçte Çorum, Yozgat, Çanakkale ve Amasya gibi çeşitli ilçelerde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Aralık Dilucu Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği gibi stratejik görevlerde de yer almıştır. Uluslararası alanda da deneyim kazanmak için İspanya'ya giderek Madrid Complutense Üniversitesi'nde eğitim almış ve çeşitli kurumlarda incelemelerde bulunmuştur.

Suruç'a Atanması ve Yeni Dönem

2021 yılında Van Vali Yardımcılığı görevine getirilen Balkanlıoğlu, son olarak Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine kaymakam olarak atanmıştır. Bu atama, hem Balkanlıoğlu'nun kariyerindeki bir ilerleme hem de Suruç için yeni bir idari dönemin başlangıcı olarak değerlendirilmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Balkanlıoğlu'nun Suruç'ta göreve başlamasıyla birlikte, ilçenin sosyal ve ekonomik yaşamına katkı sağlaması beklenmektedir.

Editör: Havva Andırır