Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları için adayların sınav giriş belgelerine erişim sağladı. İşte detaylar:

Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarına girecek adaylar, kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sınav giriş yerlerini öğrenebilirler. Bu belgeler, adayların sınav tarihlerini, saatlerini ve sınav yapılacak yerleri göstermektedir.

Sınav Tarihi Ne Zaman?

2024-KPSS Lisans sınavı, 14 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sınav, Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu olmak üzere iki ayrı oturumda yapılacak.

Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu: Sınav, 14 Temmuz 2024 Pazar günü saat 10.00'da başlayacak. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Tarih Bölümü’nün ünlü hocası Prof, Dr. Edhem Eldem neden emekliye ayrıldı, ABD neden davet gönderdi? Boğaziçi Üniversitesi’nin Tarih Bölümü’nün ünlü hocası Prof, Dr. Edhem Eldem neden emekliye ayrıldı, ABD neden davet gönderdi?

Eğitim Bilimleri Oturumu: İkinci oturum ise aynı gün saat 14.30'da başlayacak. Bu oturum için de adaylar saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Sınav Giriş Kuralları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adaylar, sınav günü belirtilen saatlerde sınav binalarında hazır bulunmalı ve sınav kurallarına uymalıdır. Sınav giriş belgelerinde yer alan bilgileri dikkatlice kontrol etmek ve gereken önlemleri almak, sınav sürecinde sorunsuz bir şekilde ilerlemek açısından önemlidir.

Son Hazırlıklar ve Adayların Dikkatine

KPSS Lisans sınavına katılacak adayların, sınav tarihine kadar gerekli hazırlıkları tamamlamaları ve sınav günü için gereken belgeleri yanlarında bulundurmaları önemlidir. Sınavdan önceki günlerde sınav yerini ziyaret ederek yol ve ulaşım planlamalarını yapmaları da tavsiye edilir.
 

Editör: Havva Andırır