Osmaniye Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda düzensiz park uygulamalarını engellemek için 'Parkomat' uygulamasını hayata geçiriyor. Ayrıca, pandemi sürecinde askıya alınan kaldırım işgalleri ile mücadele konusunda da yeni uygulamalar başlatılacak.

PARKOMAT UYGULAMASININ BAŞLANGIÇ TARİHİ

Osmaniye Belediye Meclisi'nde alınan karara göre, Parkomat uygulaması 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanacak. Sistem tamamen belediye tarafından işletilecek.

BAŞKAN KARA'NIN AÇIKLAMALARI

Belediye Başkanı Kadir Kara, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, parkomat uygulamasının şehrin daha nizamlı ve yaşanabilir olması adına başlatılacağını belirtti. Kara, ayrıca kaldırım işgalleri konusunda da kararlı olduklarını ve bu konuda çalışmaların başlayacağını ifade etti.

UYGULAMANIN DETAYLARI

Parkomat uygulaması için belirlenen 7 pilot bölgede 2022 Ocak ayından itibaren çalışmaların başlayacağı bildirildi. Uygulama, şehrin trafik sirkülasyonuna göre diğer cadde ve sokaklarda da yaygınlaştırılacak. Ayrıca, vatandaşların ve esnafların görüş ve önerilerinin dikkate alındığı belirtildi.

KATILIMCILAR VE DESTEK

Toplantıya, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Atilla Yeşilbaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Yalçın, esnaf odalarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı. Katılımcılar, Parkomat sistemi ile ilgili teknik detayları öğrendiler ve soruları cevaplandırıldı.

UYGULANACAK YERLER VE ÖZEL DURUMLAR

Parkomat uygulaması ilk olarak Cevdet Sunay, Atatürk, Şehit Mehmet Eroğlu, Palalı Süleyman, Akyar, Doktor Sadık Ahmet, Şehit Bekir Evirgen Caddeleri ile Zafer Camii Sokakta faaliyete geçecek. Resmi plakalı kamu araçları, engelli araçları, şehit yakınları ve gazi araçları, motosikletler ve muhtarların araçları uygulamadan muaf olacak. Ayrıca, 7 Ocak Osmaniye'nin kurtuluş günü ile resmi tatillerde park noktaları ücretsiz olacak.

OSMANİYE’DE GÖÇÜK SON DAKİKA || Göçük altında kaç işçi kaldı, işçiler çıkarıldı mı? OSMANİYE’DE GÖÇÜK SON DAKİKA || Göçük altında kaç işçi kaldı, işçiler çıkarıldı mı?