Osmaniye merkezde gidilebilecek oteller sınırlı sayıdadır. Kent genelinde veya Osmaniye merkezde çok fazla otel bulunmamaktadır. Bu otellerin içerisinden en iyi otelleri sizler için derledik. 

OSMANİYE'DE HANGİ OTELLER VAR ?

Osmaniye'de tatil yapıp kafa dinleyecek Haruniye Kaplıcaları vardır. Düziçi ilçesine 14 km uzaklıkta olan Haruniye kaplıcaları, şifalı su ve doğal ortamı ile meşhurdur. 

HARUNİYE KAPLICALARI İLE İLGİLİ BİLGİLER 

Kaplıca, Ceyhan nehri kıyısında ağaçlarla kaplı bir alanda bulunmaktadır. Harika bir manzaraya sahip olan kaplıcada ruhsal yönden de sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Kaplıca tesisi Aslantaş Barajı’nın rezervuarının sonunda, Berke Barajı aksının 2,5 km.’lik yatağında yer almasından dolayı manzarası yönünden güzelliğine güzellik katmaktadır. Kaplıca, hem tertemiz havası hem de doğal güzelliği ile sağlığınıza sağlık katacaktır.

Eskiden sadece yaz aylarında hizmet veren kaplıca artık dört mevsim hizmet vermektedir.

Yeri : Haruniye Kaplıcası, Osmaniye ilinin, Düziçi ilçesinin 15 km kuzeyinde, Kuşçu köyü sınırları içinde Düdül Dağı eteklerinde yer almaktadır. Kaplıca alanı, Osmaniye il merkezine 57 km., Adana iline 143 km. uzaklıktadır. Kaplıca alanı denizden 620 metre yüksekliktedir.

Karaçay’da boğulma tehlikesi! Karaçay’da boğulma tehlikesi!

Ulaşım : Haruniye Kaplıcası’na gitmek için eğer kara yolunu seçiyorsanız, önemli uluslararası yollardan olan Tem otoyolu ve D-400 karayolunun kesişim noktasında bulunma dolayı oldukça kolaylık sağlayacaktır. Eğer kaplıcaya gitmek için demir yolunu tercih ediyorsanız Osmaniye il merkezinden geçen demir yolunu kullanabilirsiniz. Eğer hava yolunu tercih ediyorsanız Adana ve Gaziantep havaalanlarına bir saat mesafededir.

Suyun Özellikleri : Haruniye Kaplıcası’nın suyu

Suyun Sıcaklığı :

32°C‘dir.

Kimyasal özellikleri bakımından:

Kalsiyum, magnezyum, sülfür, sülfat, bikarbonatlı termal sular, aynı zamanda 4 mg/lt florür, 332 mg/lt karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe sahiptir.

Suyun PH değeri : 6,0 -7,0

Toplam Mineralizasyonu :

1150-1190 mg/lt arasında değişmektedir.

Haruniye Kaplıcası’nın Faydaları

Kaplıca suyu özellikle romatizma rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Deri rahatsızlıklarında olumlu etkisi görülür.

Sinirsel hastalıklar ile kadın hastalıklarında şifa sağlar.

* Beslenme bozukluğunda olumlu etkisi görülmektedir.

* Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarında olumlu etkisi görülmektedir.

* Mide ve bağırsak hastalıklarına faydalı olduğu görülmüştür

OSMANİYE UYGUN OTEL FİYATLARI

Osmaniye'de yer alan otellerin başında gelen Büyük Osmaniye Oteli Bulunmaktadır. Şehirin Girişinde bulunan otel havuz ve aktiviteleriyle ön plana çıkmaktadır. 

Şehir dışından Osmaniye'ye gelenlerin tercih ettiği otellerden birisi olan Büyük Osmaniye otelinin gecelik fiyatı ortalama rakamlardadır. 

Anasayfa - Büyük Osmaniye Oteli

Osmaniye Merkezde ayrıca; Hanedan Otel, Çulcu Otel, Golden Otel, Çukurova Suit Otel gibi oteller de yer almaktadır.