Bilecik’te düzenlenmesi planlanan ve Murat Övüç’ün sahne alacağı Kadınlar Matinesi, beklenmedik bir şekilde iptal edilince vatandaşlar arasında büyük bir tepki ve mağduriyet oluştu. 4 Mart tarihinde gerçekleşmesi planlanan etkinlik, sadece 2 gün kala iptal edilince bilet alan vatandaşlar, paralarının iade edilmemesi üzerine isyan etti.

Olayın detaylarına göre, daha önce Bilecik’te gerçekleşen ve büyük ilgi gören bir Kadınlar Matinesi organizasyonunun ardından aynı firma, Mart ayı içerisinde yeniden Murat Övüç'ü Bilecik'e getireceğini duyurmuştu. Ancak 4 Mart'ta yapılması planlanan etkinlik, 2 gün kala ani bir iptal kararıyla sonuçlandı.

Hakan Ural’ın annesi kim, meğer o ünlü isim annesi çıktı, Yeşilçam’ın yıldızıydı bir dönem… Hakan Ural’ın annesi kim, meğer o ünlü isim annesi çıktı, Yeşilçam’ın yıldızıydı bir dönem…

Ön sıra için 400 TL, arka sıralar için ise 300 TL olarak satılan biletlerden alan vatandaşlara, paralarının üç gün içinde iade edileceği söylendi. Ancak bu paraların iadesi gerçekleşmedi ve yaklaşık 200 kişi mağdur oldu.

Bu mağduriyetin en önemli isimlerinden biri olan Önder Özmen, eşine 400 liralık bir bilet aldığını ve ödemeyi organizasyonu yapan Zehra Büşra İ. adına havale yaptığını belirtti. Ancak etkinliğin iptal edildiği haberi, iki gün kala telefona gelen bir mesajla ulaştı. Özmen, "Bilecik'te organizasyon düzenleyeceğiz" denilerek insanlara rezervasyon yaptırılıp etkinlik iki gün kala iptal edilmiş. Ardından paraların iade edileceği söylendiği halde telefonların kapatılarak bir tür dolandırıcılık yapıldı. Bu durumda düğün salonunun hiçbir şekilde dahli olmadığını ifade ediyoruz. Biz hakkımızı sonuna kadar arayacağız." açıklamasını yaptı.

Bu gelişmeler sonrasında mağduriyet yaşayan vatandaşlar, haklarını aramak için gerekli adımları atmaya hazırlanıyor. Özellikle organizasyonu yapanların sorumluluklarını yerine getirmemesi ve paraların iadesi konusunda yeterli bir adım atmamaları, tepkilerin daha da artmasına neden oluyor.

Sonuç olarak, iptal edilen Kadınlar Matinesi etkinliği ve paraların iadesi konusundaki bu olumsuz gelişmeler, Bilecik’te yaşanan bir dolandırıcılık iddiasını da beraberinde getiriyor. Mağdur olan vatandaşların haklarını arama süreci ve yaşanan gelişmeler, kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor.