1 Ocak 2023 tarihinde İstanbul Sancaktepe'de bir ormanda mantar toplamaya çıkan bir aile, elleri ve ayakları bağlı, külotlu çorapla boğulmuş kimliği belirsiz bir erkek cesedi buldu. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede, kimliği belirlenemeyen bu kişinin, parmak izi analizi sonucunda Semih Sevim olduğu tespit edildi.

Ünlü Fenomen Tatyana Ozolina Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında,? Tatyana Ozolina neden öldü? Ünlü Fenomen Tatyana Ozolina Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında,? Tatyana Ozolina neden öldü?

Külotlu çorap cinayeti Tespiti

Tokat'ta ikamet eden ve kayıp ihbarı yapılan Semih Sevim'in İstanbul'da kimlerle görüştüğü, sosyal medya hesaplarındaki iletişimleri ve plaka tanıma sisteminden elde edilen verilerle öldürülmeden önceki hareketleri analiz edildi. Şüpheli olarak belirlenen Sevim'in eski kız arkadaşı Seçil Çiftçi'nin ifadelerinde çelişkiler bulunması üzerine soruşturma derinleştirildi.

Külotlu çorap cinayeti Zanlıların Yakalanması

Jandarma ekipleri, Seçil Çiftçi'nin sosyal medya hesaplarında Semih Sevim'i tehdit ettiğini belirledi. Ayrıca Çiftçi’nin evinde yapılan aramada uyuşturucu madde bulunmasının ardından Seçil Çiftçi gözaltına alındı. İfadesinde, eski erkek arkadaşı Semih Sevim ile yaşadığı kavgada onu öldürdüğünü ve babası Cemal Çiftçi ile birlikte cesedi Sancaktepe ormanına bıraktıklarını itiraf etti. Bunun üzerine Seçil ve babası Cemal Çiftçi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Külotlu çorap cinayeti Dava ve Mahkeme Süreci

İstanbul 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, savcılık, sanıklar hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. İddianamede, Seçil Çiftçi'nin tek başına Semih Sevim’e verilen yaralanmalara sebep olamayacağı, bu nedenle babasıyla birlikte maktulün ölümüne neden olan fiilleri gerçekleştirdiği kanaatine varıldığı belirtildi.

Külotlu çorap cinayeti Mahkemenin Kararı

Mahkeme, karar duruşmasında Seçil Çiftçi’yi ağırlaştırılmış müebbet, babası Cemal Çiftçi’yi ise müebbet hapis cezasına çarptırdı. Bu kararla birlikte kamuoyunda geniş yankı uyandıran cinayet davası sonuçlanmış oldu.

Editör: Murat Serdar Yıldız