Türkiye'nin sağlık sektöründe önemli bir figür olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde istifa iddialarıyla gündeme oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle görev yaptığını belirten Koca, istifa haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Özellikle Halk TV'de İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada Koca, "Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan, millete ve devlete hizmet etmek. Her pozisyonda liderimizin ve partimizin emrinde olarak hazır bekliyoruz" dedi.

Fahrettin Koca İstifa Nedeni Belli Oldu Mu?

31 Mart seçimlerinden sonra Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yönelik sert eleştirileri de gündeme damgasını vurdu. Randevu sistemiyle ilgili şikayetlerin gündeme geldiği toplantıda Erdoğan, Koca'ya ciddi eleştirilerde bulunarak sorunların çözümü için gereken adımların atılacağını belirtmişti.

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi mi, neden çekildi? Joe Biden sağlık sorunları nedeniyle mı adaylıktan cekildi? ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi mi, neden çekildi? Joe Biden sağlık sorunları nedeniyle mı adaylıktan cekildi?

Fahrettin Koca'nın Kariyeri ve Özgeçmişi

Dr. Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965 tarihinde Konya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını tamamladı. Sağlık sektöründe çeşitli görevler üstlenen Koca, Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm sürecinde önemli roller üstlenmiş ve birçok sağlık kurumunun yönetiminde bulunmuştur. Evli ve dört çocuk babası olan Koca'nın, Türk Pediatri Kurumu ve Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği gibi çeşitli kuruluşlarda üyelikleri bulunmaktadır.

Editör: Havva Andırır