Suç örgütünün lideri Ersin Bulut hakkında pek bilgi bulunmuyor. Ancak son zamanlarda yapılan büyük operasyonlarla gündeme geldi. Ersin Bulut'un kim olduğu, nereli olduğu ve yaşında kaç olduğu gibi ayrıntılar merak ediliyor. İşte suç örgütü lideri Ersin Bulut hakkında bilinenler.

ERSİN BULUT'UN HAYATI VE BİYOGRAFİSİ

Ersin Bulut, ulusal çapta faaliyet gösteren organize suç örgütlerinden birinin elebaşı olarak bilinmektedir. Suç örgütünün lideri olarak, ticaretin ve çeşitli faaliyetlerin bileşenleriyle ilişkilendirilmektedir. Bulut'un liderliğini yaptığı suç örgütü, Türkiye genelinde yapılan büyük operasyonlarla çökertilen yapılar arasında yer alıyor.

MAHZEN-46 OPERASYONU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa merkezli 13 ilde düzenlenen 'Mahzen-46' operasyonlarında ulusal çapta faaliyet gösteren 3 ayrı organize suç olayının çökertildiği açıklandı. Bu operasyon kapsamında Ersin Bulut da yakalanmıştır.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştır:

“Bursa merkezli 13 ilde düzenlenen “MAHZEN-46” operasyonlarında; elebaşılığını Vedat Kıpçak, Fırat Erdal ve Ersin Bulut'un yaptığı ulusal çapta faaliyet gösteren 3 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde yer alan organize suç örgütü üyesi 112 şüpheli yakalandı. Aziz Milletimizin Bini İsterim ki; Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim eder. Şafak sökerken de gün içinde operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.”

ROBERT FİCO kim, suikaste mi uğradı, öldürüldü mü, sağlık durumu nasıl? ROBERT FİCO kim, suikaste mi uğradı, öldürüldü mü, sağlık durumu nasıl?

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Operasyon kapsamında, Ersin Bulut'un liderliğini yaptığı suç örgütü üyesi 16 şüpheli yakalanmıştır. Operasyonda ele alma özellikleri:

32 kg metamfetamin

1 adet hassas terazi

Suç örgütü lideri Ersin Bulut'un yakalanmasıyla birlikte, organize suçlara yönelik mücadelede önemli bir adım atılmıştır. Ersin Bulut hakkında daha fazla bilgi geldikçe sitemiz güncellenecektir. Operasyonların devamı ve suçun özelliklerinin adalete teslimi vurgulanmıştır.