Altınay Savunma kaç lot verdi, ne kadar halka arz edildi, borsa işlem durumu! Altınay Savunma kaç lot verdi, ne kadar halka arz edildi, borsa işlem durumu!

Edirne'de ekmek fiyatlarına yapılan zam, vatandaşların bütçesini zorlamaya devam ediyor. Son olarak, halk ekmeğine de 2 lira zam yapıldı, böylece yeni fiyatı 8 lira oldu.

HALK EKMEĞE ZAM GELDİ 

Gelen 2 liralık zamla birlikte halk ekmeği, alışılageldiği fiyattan daha yüksek bir rakama ulaştı. Önceki günlerde fırınlarda satılan ekmeğin fiyatı da 7,5 liradan 10 liraya yükselmişti, böylece vatandaşlar ekmeğe olan harcamalarında ciddi bir artışla karşı karşıya kaldılar.

Edirne Belediyesi, halk ekmek fiyatlarını da güncelledi ve 210 gram halk ekmeğinin fiyatı, gelen zamla birlikte 6 liradan 8 liraya yükseldi. Ayrıca, halk ekmek büfelerinde tam buğday ve çavdar ekmeği de 10 liradan satışa sunuluyor.

Bu fiyat artışları, vatandaşların ekonomik olarak daha da zorlanmasına sebep olurken, yerel yönetimlerin aldığı kararlarla ekmek fiyatlarının gelecekte nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu oldu.