Antalya'da 17 Ocak 1956'da doğan Müfit Kayacan, Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde eğitim görmüştür. Usta oyuncu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın kurucuları arasında yer almış ve 25 yıl boyunca genel sanat yönetmenliği yapmıştır.

KARİYERİNDEKİ BAŞARILI PROJELER

Televizyon kariyerine 2005 yılında "Kezban Yenge" dizisiyle adım atan Müfit Kayacan, daha sonra "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz", "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", "Şubat", "Aşk Yeniden", "Kırık Kalpler", "Olur İnşallah", "Çılgın Dersane", "Abluka" gibi birçok projede yer almıştır. Başarılı performanslarıyla dikkat çeken Kayacan, geniş kitleler tarafından sevilmiş ve takdir edilmiştir.

ÇUKUR'DAKİ ROLÜ VE PERFORMANSI

Müfit Kayacan, Show TV'de yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan "Çukur" dizisine 4. sezonunda Cumali Koçovalı karakteriyle katılmıştır. Rıza Kocaoğlu, Aras Bulut İynemli, Nejat İşler gibi usta isimlerle birlikte rol alan Kayacan, Cumali Koçovalı karakterine hayat vererek başarılı bir performans sergilemektedir.

ÖZEL HAYATI

Evli ve iki çocuk babası olan Müfit Kayacan, en son Show TV'de yayınlanan "Zemheri" dizisinde Yaşar karakterini canlandırmıştır. Ayrıca, Netflix'te yayınlanan "Aşk 101" dizisinde de yer almıştır.

Müfit Kayacan'ın kariyeri boyunca gösterdiği başarılar ve oyunculuk yeteneği, Türk televizyon ve sinema dünyasında önemli bir yere sahip olmasını sağlamıştır.

Tiktok faciasında anne 8 yaşındaki kızına çirkin sözler kullandı, olay ne? Tiktok faciasında anne 8 yaşındaki kızına çirkin sözler kullandı, olay ne?