Türkiye gündeminde asgari ücret konusu, Temmuz ayında gerçekleştirilen emekli ve memur maaş zamlarının ardından merak konusu oldu. İşte, asgari ücrette ara zammı ve gelecek dönemdeki olası artışları değerlendiren son durum:

EVDE BAKIM MAAŞI SON DAKİKA: SON ZAMLARLA EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU 2024? Zamlı evde bakım aylığı ne zaman yatacak? EVDE BAKIM MAAŞI SON DAKİKA: SON ZAMLARLA EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU 2024? Zamlı evde bakım aylığı ne zaman yatacak?

Asgari Ücrette Ara Zam Olacak Mı?

2024 yılına girişte belirlenen asgari ücret net 17,002.12 TL olarak açıklanmıştı. Ancak, Temmuz ayındaki emekli ve memur maaş zamlarının ardından asgari ücrete ek bir zam yapılıp yapılmayacağı konusunda kamuoyunda belirsizlikler bulunuyordu. AK Parti grup toplantısı öncesinde yapılan açıklamalarda, Bakan Işıkhan tarafından "Asgari ücrette ara zammın olmayacağı" ifade edilmişti. Bu durum, işçi kesimindeki beklentileri ve tartışmaları gündeme getirdi.

Bakanların ve Yetkililerin Açıklamaları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Enflasyonu düşürme mücadelesi veriyoruz. Haziran ayından itibaren enflasyondaki düşüşü görmeye başlayacağız. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir sürecin olmayacağını söyleyebilirim" açıklamasıyla, asgari ücretin mevcut durumunu değerlendirdi.

Editör: Havva Andırır