AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tensipleriyle görevinden ayrıldığını açıkladı. Alma, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında istifasını duyurdu ve görev süresince yaşadıkları süreci değerlendirdi.

Elazığ Valiliğine atanan Numan Hatipoğlu KİMDİR, kaç yaşında, nereli? Numan Hatipoğlu siyasi kariyeri ve biyografisi Elazığ Valiliğine atanan Numan Hatipoğlu KİMDİR, kaç yaşında, nereli? Numan Hatipoğlu siyasi kariyeri ve biyografisi

AK Parti Mardin İl Başkanı Kimdir?

Vahap Alma, 13 Mart 2023 tarihinden bu yana AK Parti Mardin İl Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Açıklamasında, bu süre zarfında partililerle birlikte birçok zorluğun üstesinden gelerek başarılı çalışmalara imza attıklarını vurguladı. Mardin'in kalkınması için çeşitli alanlarda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Alma, partisinin ve liderinin emrinde her zaman hazır olduklarını ifade etti.

Vahap Alma Neden İstifa Etti?

Alma, yaklaşık 1,5 ay önce AK Parti Genel Merkezi'ne görevden affını talep ettiğini ve bu talebin istişareler sonucunda kabul edildiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Genel Merkez'in elini rahatlatma amacıyla bu kararı aldığını belirten Alma, şovdan uzak ve iş odaklı bir şekilde görevini yerine getirdiğini vurguladı. Parti içindeki hukuki süreçleri ve güzel anılarıyla ilgili partililere teşekkür ederken, herhangi bir başlangıç veya son olmadığını, yeniden hangi görev verilirse verilsin hazır olduklarını söyledi.

Editör: Havva Andırır