İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen 98. Gazi Koşusu, bu yıl da büyük bir heyecanla tamamlandı. Türk atçılık tarihinin en prestijli yarışlarından biri olan Gazi Koşusu, 30 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirildi. Üç yaşlı safkan İngiliz atların katıldığı yarış, 2 bin 400 metrelik çim pistte yapıldı.

Yarış Detayları ve Katılımcılar

Bu yıl Gazi Koşusu'na toplamda 24 safkan kayıt yaptırmış, bunlardan 22'si asıl start alanına çıktı. Katılan atların 19'u erkek taylardan oluşurken, 5'i dişi taylardan temsil edildi. Yarış, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) TV ve Tay TV kanalları başta olmak üzere 35 farklı medya kuruluşu tarafından canlı olarak yayınlandı. Bu sayede at yarışı tutkunları, yarışı an be an takip etme imkanı buldu.

Parlatıcılara boşuna para vermeyin! 1 bardak limon suyu yeterli Parlatıcılara boşuna para vermeyin! 1 bardak limon suyu yeterli

Gazi Koşusu'nun Kazananı: Dragon Flame

Gazi Koşusu'nda birinciliği, 5 numaralı at Dragon Flame elde etti. Dragon Flame'in jokeyliğini ise Akın Sözen yaptı. Heyecan dolu yarış sonunda kazanan at, 13.500.000 TL değerindeki birincilik ikramiyesine layık görüldü.

Birincilik Ödülü Ne Kadar?  

Yarışta ikinci olan at 5.400.000 TL, üçüncü olan at 2.700.000 TL, dördüncü olan at 1.350.000 TL ve beşinci olan at ise 675.000 TL ikramiye kazandı. Gazi Koşusu'nun ödül dağılımıyla ilgili detaylar, Türk at yarışları camiasında büyük merak uyandırmıştı ve yarış sonuçlarıyla birlikte netlik kazandı.

Editör: Havva Andırır