ÖSYM, 2024 yılı KPSS ortaöğretim başvuru tarihlerini açıkladı. Lise mezunları için önemli olan bu sınavın başvuru süreci ve diğer detaylar netleşti. İşte detaylar:

Başvuru Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zaman Bitecek?

KPSS ortaöğretim başvuru işlemleri 18 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve 30 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek. Başvuru sürecini kaçıran adaylar için ise geç başvuru imkanı sağlanacak. Geç başvuru için belirlenen tarihler 6-7 Ağustos 2024 olarak belirlendi. Ancak bu tarihlerde başvuru ücretinin %50 artırımlı olarak ödenmesi gerekecek.

KPSS SINAVI 2024 SON DAKİKA: 14 Temmuz Pazar 2024 KPSS sınavı kaç dakika, kaç soru var?  KPSS sınavından erken çıkış saati ne? KPSS SINAVI 2024 SON DAKİKA: 14 Temmuz Pazar 2024 KPSS sınavı kaç dakika, kaç soru var? KPSS sınavından erken çıkış saati ne?

Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak?

Şu an için KPSS ortaöğretim başvuru ücreti hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştır. Başvuru ücreti ile ilgili detaylar ÖSYM tarafından ilerleyen günlerde duyurulacak. Adaylar, başvuru ücreti ile ilgili gelişmeleri takip ederek, başvuru sürecine hazırlıklarını tamamlayabilecekler.

Sınav Tarihi ve Sonuç Açıklama Süreci

KPSS ortaöğretim sınavı 15 Eylül 2024 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları ise 4 Ekim 2024 tarihinde açıklanacak. Bu süreçte adaylar, sınav takvimine göre planlamalarını yaparak hazırlıklarını tamamlayacaklar.

Editör: Havva Andırır