www.sonuc.osym.gov.tr duyuru sitesi || DGS sonuçları 2024 açıklandı mı, ne zaman hangi tarihte açıklanacak? ÖSYM'nin sınav takviminde DGS sonuçları neden eklenmedi? www.sonuc.osym.gov.tr duyuru sitesi || DGS sonuçları 2024 açıklandı mı, ne zaman hangi tarihte açıklanacak? ÖSYM'nin sınav takviminde DGS sonuçları neden eklenmedi?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuru süreleri ve sınav tarihleri, adaylar tarafından merakla beklenen bilgiler arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, KPSS ön lisans başvuruları 13 Haziran'da başlamış ve 2 Temmuz'da sona erecek. Ön lisans düzeyinde sınava girecek adaylar, başvurularını bu tarihler arasında tamamlamaları gerekmektedir.

Ortaöğretim ve DHBT Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

KPSS Ortaöğretim düzeyindeki başvurular ise 18-30 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak. Ayrıca Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları 9-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler, ilgili adayların başvuru süreçlerini zamanında tamamlamaları için önem taşıyor.

Başvuru Ücretleri Ne Kadar?

KPSS ön lisans başvuru ücreti 350 TL olarak belirlenmiş olup, diğer sınav düzeyleri için başvuru ücretleri daha sonra ÖSYM tarafından açıklanacak. Adaylar, başvuru ücretlerini ödemek ve sınav başvurularını tamamlamak için ÖSYM'nin resmi web sitesini düzenli olarak takip etmelidir.

KPSS Sınav Tarihleri

KPSS Lisans düzeyinde sınavlar 14 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak. Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi olmak üzere çeşitli oturumlar halinde devam edecek sınavlar, adayların alanlarına göre belirlenen tarihlerde yapılacak.

KPSS Ön Lisans sınavı ise 1 Eylül 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Ortaöğretim düzeyinde sınav ise 15 Eylül 2024 tarihinde yapılacak. DHBT ise 22 Eylül 2024 tarihinde sınav olacak adaylar, sınav programlarına göre hazırlıklarını sürdürmelidir.

Sonuçların Açıklanma Tarihleri Ne Zaman?

KPSS 2024 sınav sonuçları da adaylar tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Lisans düzeyindeki Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sonuçları 23 Ağustos 2024 tarihinde açıklanacak. Ön lisans sonuçları 20 Eylül 2024, Ortaöğretim sonuçları 4 Ekim 2024, DHBT sonuçları ise 16 Ekim 2024 tarihlerinde adayların erişimine sunulacak.

Editör: Havva Andırır