Her yıl 15 Temmuz'da kutlanan Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Türkiye genelinde önemli bir anma ve milli birlik günü olarak kabul ediliyor. Bu yıl 15 Temmuz günü Pazartesi'ye denk geliyor ve bu gün resmi tatil olarak ilan edilmiş durumda. Peki, bu özel günde toplu taşıma araçları ücretsiz mi olacak?

Resmi Tatillerde Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak Mı?

Resmi tatillerde genellikle büyük şehirlerde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olduğu uygulama, vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bu uygulamanın olup olmayacağı önem taşıyor.

Resmi Gazete'den Onay Geldi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yapılan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Ankara'da Başkentray, İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro hattı ile İzmir'de İZBAN hattı 15 Temmuz gününde ücretsiz olacak.

HAMSTER KOMBAT SON DAKİKA: 21 Temmuz 2024 Hamster Kombat günlük şifre açıklandı! Telegram Hamster Kombat günlük kombo kartları 21 Temmuz 2024 HAMSTER KOMBAT SON DAKİKA: 21 Temmuz 2024 Hamster Kombat günlük şifre açıklandı! Telegram Hamster Kombat günlük kombo kartları 21 Temmuz 2024

Nasıl Yararlanılacak?

Vatandaşlar, bu özel günde belirtilen toplu taşıma hatlarını kullanarak ücretsiz olarak seyahat edebilecekler. Ancak diğer toplu taşıma araçları ve hatları için ayrıca bir duyuru veya düzenleme olup olmadığı konusunda yerel yönetimlerin açıklamalarını takip etmekte fayda var.

Editör: Havva Andırır