Transferin hızlı takımlarından Trabzonspor, İngiltere'nin Hull City takımından transfer ettiği Ozan Tufan'ı saat 22.00 sıralarında Trabzon'a getirdi. Bordo-mavili taraftarların havaalanında çiçeklerle karşıladığı oyuncu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Ertuğrul Doğan ve Abdullah Avcı'nın kendisini istediği için çok mutlu olduğunu belirten Tufan, "Buraya geldiğim için çok mutluyum. Bir an önce sahaya çıkıp mücadele vermek istiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Onun için buradayım" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da Büyük Bir Camia

Transferinde ilk olarak Abdullah Avcı'nın kendisini aradığını belirten Ozan, "Abdullah Avcı aradı ve istediğini söyledi. Kendisine çok büyük bir saygım var. 3-4 dakikalık bir görüşmemiz oldu, ondan sonra Başkanımız Ertuğrul Doğan aradı. Onunla da kısa bir görüşmemiz oldu, ardından işlemlerimizi tamamladık ve buraya geldik. Çok kısa sürdü. Ben de Türkiye'de oynamayı çok istiyordum. Trabzonspor büyük bir camia, ben de burada elimden gelenin en iyisini yapıp bana olan güveni boşa çıkarmamaya çalışacağım" dedi.

Trabzonspor Formasını Terletmek Benim İçin Gurur Verici

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Edin Dzeko kimdir, nereli, kaç yaşında? Edin Dzeko'nun Futbol Kariyeri Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Edin Dzeko kimdir, nereli, kaç yaşında? Edin Dzeko'nun Futbol Kariyeri

Yıllardır Trabzonspor'a karşı oynadığını belirten Ozan Tufan, "Her zaman zor deplasman olmuştur benim için. Şimdi Trabzonspor formasını terletmek benim için gurur verici olacak. Mutluyum ve gururluyum. Benim de hedeflerim var. Milli takıma geri dönmek ve Trabzonspor'un şampiyon olması en büyük hedeflerim. Onları tekrar tatmak ve yaşamak istiyorum" diye konuştu.

Taraftarlardan Yoğun İlgi

Bordo-mavili taraftarların arasında kendisini bekleyen araca zorlukla binen Ozan Tufan, taraftarlara üçlü çektirdikten sonra havaalanından ayrıldı. Taraftarların coşkulu karşılaması, Ozan'ın Trabzonspor'a olan bağlılığını ve hedeflerini daha da pekiştirdi.

Editör: Zeliha YAKUT