TRT 1'in iddialı dizisi "Mehmed Fetihler Sultanı"nın kadrosuna usta oyuncu Turgay Tanülkü de katıldı. İşte detaylar:

"MEHMED FETİHLER SULTANI" DİZİSİ VE GÜÇLÜ OYUNCU KADROSU

İstanbul'un fethini ve Fatih Sultan Mehmed'in hayatını konu alan "Mehmed Fetihler Sultanı" dizisi, güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Hadımköy ve Çengelköy'de hazırlanan platolarda çekilen dizi, etkileyici sahneleri ve tarihi atmosferiyle izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor. Bu iddialı projeye son olarak Turgay Tanülkü gibi deneyimli bir aktör de dahil oldu.

BUZ YOLU FİLMİ KONUSU VE OYUNCULARI | Buz yolu (the ıce road) filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? BUZ YOLU FİLMİ KONUSU VE OYUNCULARI | Buz yolu (the ıce road) filmi konusu nedir, oyuncuları kimler?

TURGAY TANÜLKÜ'NÜN ROLÜ: HIZIR ÇELEBİ

Turgay Tanülkü, dizide 15. yüzyılda yaşamış olan Osmanlı alimi Hızır Çelebi'yi canlandıracak. Hızır Çelebi, İstanbul'un fethinden sonra yeni başkentin ilk kadısı olarak atanmıştır. Arap ülkelerine gitmeden önce Arapça öğrenen ve Fahreddin er-Râzî'nin kelâm ekolünü devam ettiren önemli bir Osmanlı âlimidir. Tanülkü, dizinin 10. bölümünde seyirci karşısına çıkacak ve Hızır Çelebi karakterine hayat verecek.

"MEHMED FETİHLER SULTANI" DİZİSİNİN BEKLENTİLERİ

"Mehmed Fetihler Sultanı" dizisi, tarihi bir dönemi ve önemli bir olayı konu almasıyla ve güçlü oyuncu kadrosuyla büyük bir ilgiyle bekleniyor. Turgay Tanülkü gibi usta bir oyuncunun da kadroya katılmasıyla dizinin heyecanı daha da arttı. Seyirciler, dizinin yayınlanacak olan bölümlerinde tarihi atmosferi ve etkileyici hikayesiyle büyülenmeye hazır olmalı.