Sinan Ateş'in cinayetiyle ilgili davanın duruşmasında, sanık Doğukan Çep'in ifadeleri büyük tartışmalara neden oldu. Çep, duruşmada Gezi olayları sırasında sol örgütlere müzahir bazı kişileri vurduğunu ve ayrıca "kırmızı fularlı kız" olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil'i de vurduğunu iddia etti. Ancak bu iddialar üzerine mahkeme başkanı, sanığa sert bir şekilde tepki göstererek savunma yapmasını istedi.

TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak? TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak?

Mahkeme Başkanından Sert Tepki

Doğukan Çep'in duruşmada ileri sürdüğü iddialar, mahkeme başkanı tarafından "Ne anlatıyorsun sen? Savunma yapacaksan yap, hikaye anlatma." şeklindeki sert tepkiyle karşılandı. Mahkeme başkanı, sanığın olayı anlatmak yerine savunma yapmasını istedi ve duruşmanın amacına uygun hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Sanık Çep'in İddiaları

Doğukan Çep, Gezi olayları sırasında Ayşe Deniz Karacagil'i vurduğunu ve Karacagil'in daha sonra PKK'nın elebaşı Murat Karayılan ile görüştüğünü iddia etti. Bu iddialar, davanın seyrini etkileyebilecek nitelikte olup, mahkeme tarafından detaylı şekilde değerlendirilmekte.

Editör: Havva Andırır