Ahmet Naci Aytemiz KİMDİR, kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne?

Ahmet Naci Aytemiz, Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde siyasetin tanınmış isimlerinden biridir. 1968 yılında Rize Ardeşen'de doğan Aytemiz, özellikle yerel yönetimlerdeki aktif rolü ve uzun yıllar süren siyasi kariyeri ile dikkat çekmiştir.

Ahmet Naci Aytemiz Ne Mezunu?

Ahmet Naci Aytemiz, ilköğretim eğitimini Konak Mahallesi İlkokulu’nda tamamladı. 1985 yılından itibaren ticari faaliyetlerde bulunarak iş dünyasına adım attı. 1992 yılında Ardeşen Çay Fabrikası’nda çalışmaya başlayan Aytemiz, burada edindiği deneyimlerle kariyerini şekillendirdi.

Ahmet Naci Aytemiz'in Siyasi Kariyeri Nasıl Başladı?

Ahmet Naci Aytemiz, 1994 yılında Tunca Beldesi'nde Doğru Yol Partisi (DYP) Belde Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete adım attı. Ancak 2002 yılında DYP'den istifa ederek, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belde Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi kariyerine AK Parti çatısı altında devam etti. Aytemiz, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Tunca Belde Başkanlığına seçilerek, beş yıl boyunca bu görevde bulundu.

Ahmet Naci Aytemiz'in Belediye Başkanlığı ve Seçim Başarıları

2014 yerel seçimlerinde, AK Parti’nin adayı olarak Tunca Belediye Başkanlığı için yarışan Ahmet Naci Aytemiz, seçimleri kazanarak Tunca Belediye Başkanı oldu. Görev süresi boyunca beldede çeşitli projeler ve gelişmelerle adından söz ettiren Aytemiz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de AK Parti'nin Tunca Belediye Başkan Adayı olarak seçime girdi. Bu seçimde de belediye başkanlığı görevini sürdüren Aytemiz, beldesinde önemli çalışmalara imza attı.

Şehit Piyade Yarbay Abdullah Cem Demirkan, son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı Şehit Piyade Yarbay Abdullah Cem Demirkan, son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı

Ahmet Naci Aytemiz'e Silahlı Saldırı ve Vefatı

Ahmet Naci Aytemiz, 2 Temmuz 2024 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Vefatı, Rize ve Tunca beldesinde büyük üzüntü yarattı. Saldırı, yerel ve ulusal basında geniş yankı buldu ve Aytemiz’in hayatını kaybetmesi üzerine birçok taziye mesajı yayımlandı. Saldırının arka planı ve detayları hakkında güvenlik birimleri kapsamlı bir soruşturma başlattı. Aytemiz’in vefatı, bölgedeki siyasi ortamda derin bir iz bıraktı.

Editör: Murat Serdar Yıldız