TRT 1'in heyecanla takip edilen dizisi Selahaddin Eyyubi, izleyicileri tarihin derinliklerine götürürken, Berk Cankat'ın canlandırdığı Bernard karakteri de büyük ilgi görüyor. Berk Cankat, Türk dizi ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden biri olarak son dönemde adını sıkça duyuruyor.

BERK CANKAT'IN KÖKENİ VE DOĞUM TARİHİ

Ankara doğumlu olan Berk Cankat, aslen Çerkes kökenlidir. 9 Mayıs 1984 doğumlu olan oyuncunun çocukluğu, babasının mesleği dolayısıyla farklı şehirlerde geçti. Hatay'da ilkokulu, Ankara'da ise ortaokul ve liseyi tamamladı.

EĞİTİM VE TİYATROYLA TANIŞMASI

Berk Cankat, Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü'nden mezun oldu. Üniversiteden sonra İstanbul'a grafiker olarak geldi, ancak burada oyunculuk kariyerine adım atmaya karar verdi. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimi aldı ve tiyatro hayatına başladı.

TİYATRO VE OYUNCULUK KARİYERİ

Profesyonel tiyatro kariyerine başladıktan sonra çeşitli oyunlarda rol aldı. Anton Chekhov'un "Martı" ve Dejan Dukovski'nin "Barut Fıçısı" oyunlarında sahne aldı. Muzaffer İzgü'nün "Merhaba Efendim" adlı tiyatro oyununda da performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Civan Canova'nın "Kızıl Ötesi Aydınlık" ve Vahide Perçin'in "Otobüs" oyunlarında da görev aldı.

Kara Ağaç Destanı 13 son bölüm fragman! Yeni tanıtımı TRT1 nereden izlenebilir? Kara Ağaç Destanı 13 son bölüm fragman! Yeni tanıtımı TRT1 nereden izlenebilir?

Berk Cankat, başarılı oyunculuğu ve geniş kitlelere hitap eden karakterleriyle Türk televizyon ve sinema dünyasında önemli bir yere sahip. Selahaddin Eyyubi dizisindeki performansıyla da adından sıkça söz ettiriyor ve gelecekteki projeleri merakla bekleniyor.