İlbak Holding, Şekerbank’ın hisselerini satın alma sürecini başlattı. Bu önemli gelişmenin ardından, Şekerbank Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Samruk-Kazyna Invest LLP'ye ait ve bankanın ödenmiş sermayesinin %12,06'sını oluşturan hissenin İlbak Holding A.Ş.'ye devri için sürecin başlatıldığını duyurdu.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak Murat İlbak Kimdir?

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak, iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak tanınmaktadır. 1975 doğumlu olan Murat İlbak, 2024 itibarıyla 49 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1998 yılında mezun olan İlbak, iş hayatına StröerGroup'ta başlamış ve 2000 yılında Ströer Kentvizyon'da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2006 yılında şirketin CEO'su pozisyonuna yükselmiştir.

Murat İlbak Hangi Şirketlerde Görev Aldı?

Murat İlbak, İlbak Holding’in Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olup, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok önemli şirketin yönetim kurulunda da yer almaktadır. İlbak Holding bünyesinde Büyük Baskı Merkezi, People Communication, United People, Portline Medya Pazarlama, Outbox Medya Pazarlama, Asya Maden, MLYapı, Fokus İnşaat & Turizm, İlbak Madencilik gibi şirketlerin yönetiminde aktif rol almaktadır. Aynı zamanda Galatasaray Mağazacılık ve Sportif AŞ gibi şirketlerde de yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.

Emekliye ek zam Resmi Gazete'de ne zaman yayımlanacak? Emeklilerin maaş farkları ne zaman yatacak? İşte Detaylar Emekliye ek zam Resmi Gazete'de ne zaman yayımlanacak? Emeklilerin maaş farkları ne zaman yatacak? İşte Detaylar

Murat İlbak’ın Kökeni ve Aile Durumu Nedir?

Murat İlbak aslen İstanbulludur. Başarılı iş insanı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Şekerbank Hisseleri Satışı Sürecinde Neler Yaşanacak?

İlbak Holding’in Şekerbank hisselerini satın alma süreci, bankanın ödenmiş sermayesinin %12,06'sına tekabül eden hisse devrini içeriyor. Bu devrin tamamlanmasıyla birlikte, İlbak Holding’in bankacılık sektöründeki etkinliği artacaktır. Sürecin tamamlanması için gerekli düzenleyici onayların alınması beklenmektedir.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım