Şalvarlı Mourinho Kimdir?

Mezher Tekçi, futbol tutkusuyla tanınan ve "Şalvarlı Mourinho" lakabıyla bilinen bir apartman görevlisidir. Diyarbakır'da yaşayan ve 53 yaşında olan Tekçi, Merkez Kayapınar ilçesinde 126 daireli bir sitede 17 yıldır apartman görevlisi olarak çalışmaktadır.

(1)-6

Mesleği ve Futbol Kariyeri

Mezher Tekçi, apartman görevlisi olarak geçimini sağlamasının yanı sıra, Seyrantepespor'un teknik direktörlüğünü de yapmaktadır. Seyrantepespor, Masterler Ligi'nde 40 yaş üstü futbolcuların mücadele ettiği bir takım olarak bilinmektedir. Tekçi, bu takımın gönüllü teknik direktörlüğünü yaparak, futbola olan tutkusunu sahaya yansıtmaktadır.

Salvarli Mourinho

Giyim Tarzı ve Lakabı

Tekçi'nin kendine özgü giyim tarzı ve futbol takımlarına olan sevgisi, ona "Şalvarlı Mourinho" lakabını kazandırmıştır. Şapkasından ayakkabısına kadar tüm giysilerinde Diyarbakır'ın spor kulüplerinin renkleri olan yeşil ve kırmızıyı tercih etmektedir. Bu renkler, onun spor kulüplerine olan bağlılığını ve sevgisini simgelemektedir.

Diyarbakirli Salvarli Mourinhoda (1)

Sosyal Medya ve Popülerlik

Mezher Tekçi, sosyal medyada açtığı "Şalvarlı Mourinho" hesabıyla da büyük ilgi görmektedir. Futbola olan sevgisi ve ilginç giyim tarzı, onu kısa sürede popüler yapmış ve birçok kişi tarafından tanınmasını sağlamıştır. Binada "Kapıcılar kralı" olarak anılan Tekçi, sahada ise "Jose Mourinho" lakabıyla tanınmaktadır.

Diyarbakirli Salvarli Mourinhoda

EURO 2024: İspanya ve Hırvatistan Berlin'de Karşı Karşıya EURO 2024: İspanya ve Hırvatistan Berlin'de Karşı Karşıya

Şalvarlı Mourinho’nun Biyografisi

  • Adı: Mezher Tekçi
  • Yaşı: 53
  • Mesleği: Apartman Görevlisi, Gönüllü Teknik Direktör
  • Takımı: Seyrantepespor
  • Ligi: Masterler Ligi (40 yaş üstü futbolcular)
  • Çalıştığı Yer: Diyarbakır, Merkez Kayapınar ilçesi, 126 daireli site
  • Sosyal Medya: "Şalvarlı Mourinho" hesabı
  • (2)-4Mezher Tekçi'nin hayatı, hem apartman görevlisi olarak yaptığı iş hem de futbol sahalarındaki gönüllü çalışmalarıyla doludur. Şalvarlı Mourinho lakabıyla, futbol dünyasında kendine özgü bir yer edinmiş ve birçok kişinin takdirini kazanmıştır. Kendine özgü tarzı ve futbol sevgisi, onu Diyarbakır'da ve sosyal medyada tanınan bir figür haline getirmiştir.
  • Fener Atesini Yakti Jose Mourinh
Editör: Ali Çakar