Sakarya'nın Geyve İlçesinde Zincirleme Kaza: Olay Yerinde Kaç Araç Kazaya Karıştı?

Sakarya'nın Geyve ilçesi D-650 karayolunda meydana gelen zincirleme kazada toplamda 3 tır, 2 ticari araç, 2 otomobil ve 1 panelvan olmak üzere 8 araç kazaya karıştı. Kaza sonucunda 1 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.

Zincirleme Kaza Hangi Saatte ve Nerede Meydana Geldi?

Kaza, saat 19.00 sıralarında Sakarya-Bilecik D-650 karayolu Geyve ilçesi Devebağırtan mevkiinde gerçekleşti. 33 AFV 636 dorse plakalı Volvo marka tırın kontrolden çıkarak makaslaması ve karşı şeride geçmesi, zincirleme kazaya neden oldu.

Şehit Piyade Yarbay Abdullah Cem Demirkan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Abdullah Cem Demirkan nerede şehit oldu? Şehit Piyade Yarbay Abdullah Cem Demirkan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Abdullah Cem Demirkan nerede şehit oldu?

Kazada Hangi Araçlar ve Plakalar Kazaya Karıştı?

33 AFV 636 plakalı tır, 61 AHD 565 plakalı hafif ticari araç, 54 ADC 778 plakalı hafif ticari araç, 34 UG 0395 plakalı panelvan, 07 PF 426 plakalı tır, 42 CUB 62 plakalı tır, 54 BA 090 plakalı otomobil ve 54 LL 821 plakalı otomobil zincirleme kazaya karışan araçlar arasında yer aldı.

Kazada Hayatını Kaybeden Kişi Kimdir ve Yaralıların Durumu Nedir?

Kazanın etkisiyle 54 LL 821 plakalı otomobil sürücüsü Mehmet Burak, tırlar arasında sıkışarak olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan 6 kişi, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından çeşitli hastanelere sevk edildi.

Kaza Nedeniyle Trafik Ne Kadar Süre Kapalı Kaldı?

Kaza sonrası her iki yönde de trafik tamamen kapandı ve bölgede kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Trafik yaklaşık 3 saat süren çalışmaların ardından tekrar açıldı. Olay yerine gelen ekipler, kazaya karışan araçları yoldan kaldırarak trafiğin normale dönmesini sağladı.

Kaza Bölgesinde Hangi Çalışmalar Yapıldı ve Trafik Ne Zaman Normale Döndü?

Olay yerinde itfaiye, sağlık, polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda kazaya karışan araçlar kaldırıldı ve bölge havadan drone ile görüntülendi. Kazadan yaklaşık 3 saat sonra trafik her iki istikamette de tekrar açıldı.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım