Milli Takım Hazırlıklarında Son Durum Ne?

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 öncesinde Polonya ile bir hazırlık maçına çıkacak. Bu önemli müsabaka öncesi teknik direktör Vincenzo Montella ve milli futbolcu Samet Akaydın basın toplantısı düzenledi ve takımın durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Montella'dan Kadro ve Oyuncu Değerlendirmesi

İtalyan teknik adam Montella, basın toplantısında tüm oyuncuların şampiyonada görev alabilecek yetenekte olduğunu belirtti. Özellikle 16 oyuncu üzerinden planlama yapmanın gerekliliğine vurgu yaptı ve bazı oyuncuların dinlenmesi gerektiğini ifade etti. Bu durumun, kadronun karışık bir görünüm almasına sebep olabileceğini dile getirdi.

Arda Güler'e Özel Yorum

Montella, basın mensuplarının Arda Güler'in pozisyonu hakkındaki sorusuna da cevap verdi. Güler'in, oyun sistemlerine uygun olarak hem kanatta hem de forvet arkasında oynayabilecek yetenekte olduğunu belirtti. Montella, Güler'in topsuz olduğu zamanlarda kanat oyuncularının geriye gelmemesi gerektiğini ve bu nedenle Güler'in bu pozisyonlarda başarılı olabileceğini düşündüğünü açıkladı.

Candela Roma'ya Icardi ve Yeni Bir Leao Çağrısı Yaptı! Hedef 20 Gol ve Güçlü Bir Kadro Candela Roma'ya Icardi ve Yeni Bir Leao Çağrısı Yaptı! Hedef 20 Gol ve Güçlü Bir Kadro

Ferdi Kadıoğlu ve Zeki Çelik'in Sakatlık Durumu ve Risk Alma Politikası

Ferdi Kadıoğlu ve Zeki Çelik'in sakatlıklarının ciddi olmadığını belirten Montella, mantık çerçevesinde risk almamayı tercih ettiklerini söyledi. Bu oyuncuların sakatlık riskini göze almadan doğru kararı vermeye çalıştıklarını dile getirdi.

Montella'nın Kadro Seçim Süreci

Aday kadroyu 26'ya düşürürken zorlandığını ifade eden Montella, bu sürecin zorluğuna ve oyuncuların bazılarını dışarıda bırakmak zorunda kalmasına değindi. İstatistiklere bakarak değil, takım için doğru özelliklere sahip olan oyuncuları seçtiklerini vurguladı.

Samet Akaydın'dan EURO 2024'e Hazırlık ve Polonya Maçı Değerlendirmesi

Samet Akaydın, takımın yoğun tempoda çalıştığını belirtirken, Polonya maçının zor geçeceğini ve önemli bir test olacağını dile getirdi. Polonya'nın güçlü bir rakip olduğunu ancak Türkiye olarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade etti.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım