THY SON DAKİKA: Uçuşlar iptal mi, hangi uçuşlar iptal edildi? Türk Hava Yolları (THY) iptal edilen uçak seferleri THY SON DAKİKA: Uçuşlar iptal mi, hangi uçuşlar iptal edildi? Türk Hava Yolları (THY) iptal edilen uçak seferleri

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında 2024 yılında ön lisans mezunu adaylar için polis alımı yapılması bekleniyor. İşte detaylar:

Ne Zaman Yayımlanacak İlan?

POMEM tarafından yayımlanan son duyuruda, lisans mezunları için 7500 kişilik polis alımı ilanı verilmişken, ön lisans mezunları için ilan henüz yayımlanmadı. Ancak 10 bin kişilik toplam polis alımı içinde kalan 2500 kişilik kadro için ön lisans mezunlarına yönelik bir ilanın geleceği belirtiliyor. İlanın yayımlanma zamanı hakkında net bir bilgi olmasa da, ön lisans KPSS sonuçlarına göre en kısa sürede ilanın açıklanması bekleniyor.

Başvuru Şartları Neler Olacak?

Ön lisans mezunları için polis alımı başvuru şartları arasında KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir. Ayrıca adayların 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından gün almamış olmaları şartı aranacaktır. Bu genel şartların yanı sıra, sağlık koşulları ve diğer özel nitelikler de başvuru sürecinde değerlendirilecektir.

KPSS Sonuçları ve Alım Süreci

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, 2024 yılında da ön lisans mezunları için polis alımı KPSS sonuçlarına göre yapılacak. Adayların KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Polis Meslek Eğitim Merkezi tarafından belirlenecek olan süreç dahilinde, başvuruların kabul edilmesi ve adayların mülakat aşamalarına geçiş yapması beklenmektedir.

Editör: Havva Andırır