Pegasus Havayolları'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Dalaman'a planlanan uçuşunda yaşanan skandal olaylar, havacılık sektöründe büyük yankı uyandırdı. Uçak beş saatlik rötar yapınca, yolcular arasında panik başladı ve iki yolcu fenalaşarak bayıldı.

Acil Durumda Yetersiz Müdahale: Mesai Saati Bahanesiyle Skandal Davranışlar

Uçakta yaşanan acil duruma rağmen, pilot ve personellerin gösterdiği tavrı anlamak mümkün değil. Yolcuların sağlık durumlarına rağmen, pilot ve personel "mesai saati" bahanesiyle uçaktan ayrılarak, sorumluluklarını yerine getirmediler.

Yolcuların Güvenliği Tehlikede Mi?

Pilotun ve personelin mesai saati bahanesiyle uçaktan ayrılması, yolcular arasında büyük endişeye neden oldu. Acil sağlık durumlarında gösterilen bu tavrın havacılık güvenliği açısından ne anlama geldiği merak konusu.

Pegasustan Buyuk Skandal Yolcula (1)

Havacılık Etik ve Sorumluluk: Pegasus Havayolları'nda Neler Oluyor?

Pegasus Havayolları'nın bu tür olaylarda nasıl bir protokol izlediği ve müşteri güvenliği konusundaki taahhütleri, şimdi sorgulanıyor. Havacılık sektöründe bu tür skandal olaylar, şirketin imajını nasıl etkiliyor?

Kaos Tatbikatı mı? Dünyada ve Türkiye'de 1 Haftada Neler Oldu? Kaos Tatbikatı mı? Dünyada ve Türkiye'de 1 Haftada Neler Oldu?

Pilot ve Personelin Sorumlulukları Nelerdir?

Pilot ve personelin mesai saatleri dışında dahi yolcu güvenliğini sağlama yükümlülüğü bulunuyor mu? Pegasus Havayolları'nın bu olayda gösterdiği tavrın havacılık standartlarına uygunluğu sorgulanıyor.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım