Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2024 Dikey Geçiş Sınavı (DGS), geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi ve sınav sonuçları merakla bekleniyor. Sınav, 300 binden fazla adayın katılımıyla gerçekleşti ve adaylara sayısal ve sözel testlerden oluşan 100 soru yöneltilerek, 135 dakika süre tanındı.

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2024-2025 EĞİTİM YILI TAKVİMİ || İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar ve güz dönemi vize / final sınav tarihleri ne zaman? Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2024-2025 EĞİTİM YILI TAKVİMİ || İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar ve güz dönemi vize / final sınav tarihleri ne zaman?

Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

30 Haziran 2024 tarihinde yapılan sınavın ardından, ÖSYM tarafından Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı yayımlanmıştır. Adaylar, bu materyallere ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan https://ais.osym.gov.tr üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilirler. Soru kitapçığına erişim süresi 10 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

2024 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM'nin resmi duyurusuna göre, 2024 DGS sınav sonuçları 14 Ağustos 2024 tarihinde adayların erişimine açılacaktır. Adaylar, sonuçları yine ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebileceklerdir.

Sonuçlarınızı Kontrol Etmek İçin Hazır Olun

Adaylar için 2024 DGS sınav sonuçlarının açıklanması beklenen bir süreçtir. ÖSYM'nin belirtilen tarihte sonuçları yayımlayacağı bilgisi, adayların sınav sonuçlarını merakla bekledikleri bu dönemde önem arz etmektedir. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, adaylar gelecekleri için önemli kararlar almada bir adım daha ileri gidebileceklerdir.

Editör: Havva Andırır