MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİNDE ÖNEM

Depremzede öğrenciler kendi tasarladıkları robotlarla yarıştılar

İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Nail Dayanç, yapılan organizasyonun Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Teknoloji Hamlesi'ne destek olduğunu belirtti. Dayanç, öğrencilerin gözlerindeki ışıltının önemine vurgu yaparak, bu tür etkinliklerin öğrencilere büyük tecrübe kazandırdığını ifade etti. Projenin Osmaniye için bir başlangıç olduğunu ve geleneksel hale getirilmesinin planlandığını dile getirdi.

Entegre İletişim Türk Telekom Bayiinden Kaçırılmayacak Kampanya Fırsatı! Entegre İletişim Türk Telekom Bayiinden Kaçırılmayacak Kampanya Fırsatı!

ÖĞRENCİLERİN HEDEFLERİ

Yarışmada üçüncülüğü elde eden Melike Yeşil ve Esra Işıl Karakaş, gelecek yarışmalarda birinci veya ikinci olmayı hedeflediklerini belirtti. Pofuduk takımının en genç üyesi olan 8 yaşındaki Ece Naz Kaya, kodlama sürecinde annesinden yardım aldığını ancak birleştirmenin çoğunu kendisinin yaptığını ifade ederek, bir sonraki yarışmalara katılmayı dört gözle beklediğini söyledi. Dereceye girmelerine rağmen robotlarında eksikler olduğunu belirten Yusuf Berke Hozulu ise Teknofest'te yarışmak için bir tarla projesiyle ilgilendiğini dile getirdi.