Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Nur Ertürk, sadece müzik kariyeriyle değil, aynı zamanda televizyon dünyasına yaptığı katkılarla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak, pek bilinmeyen yönleri ve ilginç hikayesiyle de dikkat çekiyor. Peki, bu başarısanatçı kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir? Detaylar haberimizde...

Baruthane Pilavcısı Nedim Şahin Özgeçmiş, Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Ne İş Yapıyor? Baruthane Pilavcısı Nedim Şahin Özgeçmiş, Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Ne İş Yapıyor?

Nur Ertürk Kimdir Ne İş Yapıyor Mesleği Ne?

Sivas doğumlu olan Nur Ertürk, 1968 yılında dünyaya gelmiş ve 9 çocuklu bir ailenin kızıdır. Eğitim hayatında oldukça başarılı olan Ertürk, Ankara'da Gazi Üniversitesi'ne gitmeyi kazanmasına rağmen, ailesinin şehir dışında eğitim almasını istememesi nedeniyle bu fırsattan vazgeçmiştir. Müzik kariyerine 1980'lerde "İlvanlıyım" adlı şarkısıyla adım atan Ertürk, daha sonra müzik kariyerini televizyon programlarıyla sürdürmüş ve "Nur Ertürk'le Her Sabah" programıyla kadın kuşağı programlarının öncülerinden biri olmuştur. Bu programıyla televizyonda kadın programları formatının oluşmasında önemli bir rol oynamıştır.

Nur Ertürk evli mi Kaç çocuğu var?

1992 yılında evlenen Nur Ertürk, bir yıl sonra 1993'te bir erkek çocuk dünyaya getirmiştir. Kişisel hayatında da müzik kariyerindeki başarısı gibi öne çıkan bir isimdir.

Nur Ertürk kaç yaşında aslen nereli?

1968 doğumlu olan Nur Ertürk, 2024 itibariyle 56 yaşındadır. Köken olarak Sivaslıdır ve bu da onun müzik ve televizyon dünyasında farklı bir renk katmasına yardımcı olmuştur.

Nur Ertürk, sadece müzik kariyeriyle değil, aynı zamanda televizyon dünyasında da öncü bir isim olarak bilinirken, yaşamı ve kariyeriyle de ilham verici bir öykü sunmaktadır.

Editör: Havva Andırır