Bronny James NBA Draftı'nda Lakers'a Seçildi!

Uzun süredir beklenen an gerçekleşti ve LeBron James'in oğlu Bronny James, NBA Draftı'nda Los Angeles Lakers tarafından 2. tur 55. sıradan seçildi. Bu sayede LeBron ve Bronny James, NBA tarihinde baba-oğul olarak aynı takımda mücadele edecek ilk ikili olma unvanını kazandı.

Galatasaray'la yeniden sözleşme imzalayan Efe Akman KİMDİR, aslen nereli, kaç yaşında? Efe Akman'ın Hayatı ve Biyografisi Galatasaray'la yeniden sözleşme imzalayan Efe Akman KİMDİR, aslen nereli, kaç yaşında? Efe Akman'ın Hayatı ve Biyografisi

Bronny James'in Yolculuğu

Bronny James, lise basketbolunda gösterdiği performansla NBA'e adım atmak için birçok teklif almıştı. Babasının izinden gitmek isteyen Bronny, draft öncesi birçok NBA takımının antrenmanlarına katılmış ve yeteneklerini sergilemişti.

Baba-Oğul Lakers'ta Buluşuyor

LeBron James, 2023 yılında Los Angeles Lakers ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Bronny'nin draftta Lakers tarafından seçilmesiyle birlikte baba-oğul Lakers forması altında birlikte sahaya çıkma hayalini gerçekleştirmiş oldu.

Bu Durum NBA Tarihi İçin Ne Anlam Taşıyor?

LeBron ve Bronny James'in aynı takımda oynayacak olması NBA tarihinde bir ilki temsil ediyor. Bu durum, hem basketbolseverler hem de James ailesi için büyük bir heyecan kaynağı.

LeBron James'in Tepkisi

LeBron James, oğlu Bronny'nin draftta Lakers tarafından seçilmesiyle ilgili duygularını şu şekilde dile getirdi: "Bu, benim için çok özel bir an. Oğlumun NBA'e adım atmasını ve benimle aynı takımda oynamasını görmek benim için büyük bir gurur kaynağı."

Bronny James'in Hedefleri

Bronny James, NBA'de başarılı bir kariyer yapmak ve babasının izinden gitmek istediğini belirtiyor. Genç yıldız, bu hedefe ulaşmak için çok çalışmaya ve kendisini geliştirmeye devam edeceğini söylüyor.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım