Milli Eğitim Bakanlığı, 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini duyurdu. Yeni eğitim yılı, 9 Eylül tarihinde başlayacak. Bu tarihle birlikte milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmen, yeni döneme hazırlıklarını yapmaya başladı.

İlkokul 1. Sınıflar Uyum Eğitimleri Hangi Tarihlerde Başlayacak?

Yeni eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için uyum eğitimleri büyük önem taşıyor. İlkokul 1. sınıflar için uyum eğitimleri, 2-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu süreç, öğrencilerin okula alışmaları, sınıf ortamına uyum sağlamaları ve öğretmenleriyle tanışmaları için özel olarak planlanmıştır.

KPSS SINAVI BİTTİ! KPSS ALAN BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI? || ÖSYM KPSS Alan Bilgisi soru kitapçığı ve cevap anahtarlarını yayımladı mı? KPSS SINAVI BİTTİ! KPSS ALAN BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI? || ÖSYM KPSS Alan Bilgisi soru kitapçığı ve cevap anahtarlarını yayımladı mı?

İlk Ara Tatil Ne Zaman Olacak?

Öğrenciler için merakla beklenen ilk ara tatil, 11-15 Kasım 2024 tarihlerinde yapılacak. Bu tatil, öğrencilere derslerden kısa bir süre uzaklaşma fırsatı sunarak dinlenmelerine ve enerji toplamalarına olanak tanıyacak.

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Yarıyıl tatili, 20 Ocak 2025 Pazartesi günü başlayacak ve 31 Ocak 2025 Cuma günü sona erecek. Bu tatil süresince öğrenciler, derslerden uzaklaşarak bir haftalık dinlenme ve tatil keyfi yaşayacaklar.

İkinci Ara Tatil Ne Zaman Gerçekleşecek?

İkinci dönem ara tatili, 31 Mart 2025 Pazartesi günü başlayacak ve 4 Nisan 2025 Cuma günü sona erecek. Bu tatil, öğrencilerin ikinci dönemin yoğun temposundan kısa bir süreliğine uzaklaşmalarına imkan tanıyacak.
 

Editör: Havva Andırır