Muğla'nın Milas ilçesinde, sokakta ölü bulunan vücut geliştirme sporcusu Bahtiyar Bahar'ın ölümüyle ilgili detaylar, polis tarafından hazırlanan olay araştırma raporuyla aydınlatıldı. 32 yaşındaki Bahar'ın vücut geliştirme sporuyla uğraştığı ve genellikle antrenman öncesi takviye edici maddeler kullandığı belirtilen raporda, ayrıca şeker hastalığı olmamasına rağmen kas yapımını desteklemek için lokal insülin kullandığı ifade edildi.

Olayın Keşfi ve İnceleme

Bahtiyar Bahar'ın cansız bedeni, Milas'ın Beçin Mahallesi'nde 29 Haziran günü yol kenarında hareketsiz yatarken bulundu. Olayı görenlerin 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmesi üzerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri tarafından yapılan incelemede Bahar'ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Muğla'da dehşete düşüren olay! İhbara giden KADES ekipleri yaşlı kadını bu halde buldu Muğla'da dehşete düşüren olay! İhbara giden KADES ekipleri yaşlı kadını bu halde buldu

Polis Soruşturması ve Olay Araştırma Raporu

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Bahtiyar Bahar'ın ölümüyle ilgili detaylı bir olay araştırma raporu hazırladı. Raporda, Bahar'ın günlük hayatının rutin olduğu, herhangi bir husumetli ilişkisinin bulunmadığı ve darp izlerine rastlanmadığı vurgulandı. Ancak Bahar'ın spor yaparken kullanmış olduğu takviye edici maddeler ve kas gelişimini artırmak için lokal insülin kullandığı bilgisi dikkat çekti.

İlaçların Etkisiyle Oluşan Ölüm

Raporda ayrıca, Bahar'ın daha önce de benzer nedenlerle hastaneye başvurduğu ve lokal insülin kullanımının komplikasyonlara yol açabileceği belirtildi. Tıbbi raporlar ve olay yerinde yapılan incelemeler sonucunda, Bahtiyar Bahar'ın ölümünün aldığı ilaçlardan kaynaklandığı kanaatine varıldı.

Editör: Havva Andırır