Adana'nın kuzeyinde yer alan Saimbeyli ilçesi, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve endemik kelebekleriyle dikkat çekiyor. Belediye Başkanı Mahmut Dal'ın liderliğinde ilçe, eko turizmde önemli bir potansiyele sahip olma yolunda hızla ilerliyor.

Mevsimlik İşçilikten Belediye Başkanlığına

31 Mart yerel seçimlerinde bağımsız aday olarak seçilen Mahmut Dal, ilçede doğup büyüdüğünü ve önce özel sektörde, ardından belediyede mevsimlik işçi olarak çalıştığını belirtiyor. Yıllar içinde belediye bünyesinde tecrübe kazandıktan sonra belediye başkanı seçilen Dal, Saimbeyli'nin doğal ve tarihi potansiyelini ortaya çıkarmak için kararlı adımlar atıyor.

Turizmde Potansiyel ve Hedefler

Saimbeyli, Türkiye'de eşsiz kelebek türlerinden olan Saimbeyli Mavisi'nin bulunduğu endemik bir bölge olarak öne çıkıyor. Başkan Dal, bu zenginliği tanıtmak amacıyla 8-12 Haziran tarihleri arasında bir kelebek gözlem ve fotoğraf etkinliği düzenleneceğini duyurdu. Bu etkinlikle ilçenin doğal yaşamını ve biyoçeşitliliğini ziyaretçilere sunmayı hedefliyor.

Yatırımlar ve Turizm Potansiyeli

Mahmut Dal, ilçenin turizm alanında geliştirilmesi için tarım ve ekonomiye destek veren projeler üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Devlet desteklerinin yanı sıra Avrupa Birliği ve Dünya Bankası fonlarından yararlanarak ilçeyi turizm açısından daha cazip hale getirmeyi hedefliyor.

Soyadı düzenlemesi 9. Yargı Paketi’nden çıkarılacak mı, yargı paketinde hangi değişikliklere gidilecek? Soyadı düzenlemesi 9. Yargı Paketi’nden çıkarılacak mı, yargı paketinde hangi değişikliklere gidilecek?

Saimbeyli'nin Öne Çıkan Özellikleri

Saimbeyli'nin tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle tanınması gerektiğini vurgulayan Başkan Mahmut Dal, ilçenin Adana'nın doğal klimalı bir bölgesi olduğunu da belirtiyor. Obruk Şelalesi ve tabiat parkı gibi doğal cazibe merkezlerinin yanı sıra zengin tarihi dokusuyla da ilgi çekiyor.

Editör: Havva Andırır