Saadet Işıl Aksoy: Avrupa'dan Akademi Üyeliği, Annelik ve Hayallerin Peşinde Bir Hayat! Saadet Işıl Aksoy: Avrupa'dan Akademi Üyeliği, Annelik ve Hayallerin Peşinde Bir Hayat!

MasterChef Türkiye'nin heyecan dolu 4 Temmuz tarihli bölümünde, yarışmacılar üçlü düellolarında birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler. Her turda şeflerin belirlediği özel yemekleri yaparak jüri üyelerinin karşısına çıkan yarışmacılar, en iyi tabağı sunarak bir üst tura çıkmaya çalıştılar. İşte dün akşamın kazananları ve final eleme turuna kalan isimler:

Kaan İle Başlayan İlk Turun Kazananı Kim?

İlk turda Nejat, Sezer ve Kaan ratatouille yapmak için mücadele ettiler. Şeflerin titiz değerlendirmeleri sonucunda turun galibi Kaan oldu. Ratatouille yemeğiyle üst tura çıkmaya hak kazanan Kaan, performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

-63

Bolonez Soslu Tagliatelle Turunun Kazananı Kim Oldu?

İkinci turda ise Serhat, Sabahattin ve Turan, bolonez soslu tagliatelle yaparak jüri karşısına geçtiler. Süre sonunda şeflerin verdiği puanlarla bu turun galibi Serhat oldu. Özgün tarif ve sunumuyla dikkat çeken Serhat, bir üst tura adını yazdırdı.

1-12

Bursa Pideli Köfte Turunun Zaferi Kimin Oldu?

Üçüncü turda Vasily, Şeyhmus ve Erman, Bursa pideli köfte yaparak üst tura çıkmak için yarıştılar. 40 dakikalık süre sonunda en iyi tabağı sunan ve üçlü düellonun galibi olan isim Şeyhmus oldu. Teknik becerileri ve lezzet deneyimiyle ön plana çıkan Şeyhmus, final eleme turuna kalmayı başardı.

2-14Düğün Çorbasıyla Son Turun Galibi Kim?

Son etapta Cansel, Ayşe ve Serap, düğün çorbası yaparak jüri üyelerinin karşısına geçti. Gecenin kazananı ise büyük bir farkla Ayşe oldu. Ayşe'nin mükemmel lezzeti ve sunumu, jüri üyelerini etkileyerek final eleme turuna katılma hakkı kazandırdı.

3-4

Editör: Havva Andırır