Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan yeni atama kararları doğrultusunda, Ali Güldoğan, Amasya Merzifon Kaymakamlığı görevinden alınarak Manisa Salihli Kaymakamlığı'na atanmıştır. Ali Güldoğan, uzun yıllardır kamu yönetimi ve idari deneyimiyle tanınan bir isimdir ve yeni göreviyle ilgili detaylar kamuoyunun merak konusu olmuştur.

Salihli Kaymakamı Ali Güldoğan Kimdir?

Ali Güldoğan, 1977 yılında Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Hukuk alanındaki eğitiminin ardından Gaziantep'te Kaymakam Adayı olarak göreve başlamış ve kariyerinde çeşitli ilçelerde önemli görevler üstlenmiştir.

17 MADDELİK SOKAK HAYVANLARI YASASINDA SON DURUM NE? Sokak hayvanları yasası maddeleri nedir, çıktı mı? Sokak köpekleri - sokak kedileri uyutulacak mı? İşte son durum 17 MADDELİK SOKAK HAYVANLARI YASASINDA SON DURUM NE? Sokak hayvanları yasası maddeleri nedir, çıktı mı? Sokak köpekleri - sokak kedileri uyutulacak mı? İşte son durum

Kariyerinin İlerleyişi ve Deneyimleri

Kariyeri boyunca Tokat'ın Niksar ve Sulusaray ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmış olan Güldoğan, idari tecrübesini geliştirmek amacıyla İngiltere'de yabancı dil eğitimi almış ve İngiliz idari sistemini incelemiştir. Türkiye'ye döndükten sonra İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği Kaymakamlık Kurs programına katılmış ve Trabzon, Tunceli, Mardin gibi farklı illerde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Önceki Görevleri ve Başarıları

Ali Güldoğan, Mardin Havalimanı Mülki İdare Amirliği ve Kızıltepe Kaymakamlığı gibi önemli görevleri üstlenmiş, son olarak Muğla'nın Dalaman ilçesinde görev yapmıştır. 2021 yılında ise Merzifon Kaymakamlığı'na atanmıştır. Güldoğan, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapmış olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

Editör: Havva Andırır