Koç Metalurji, SPK onayıyla halka arz sürecini başarıyla tamamladı. Şirket, toplamda 125 milyon lot hisse satışı gerçekleştirdi. Bu süreçte, 105 milyon lotluk hisse şirketin sermaye artışı ile, 20 milyon lotluk hisse ise ortak Adil Koç tarafından gerçekleştirilecek satışla ilgili oldu.

HALKA ARZ SONUÇLARI İÇİN BEKLEYİŞ BAŞLADI

Halka arzın sona ermesiyle birlikte, Koç Metalurji halka arz sonuçları için bekleyiş başladı. SPK onayıyla 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama süreci sona erdi. Ancak henüz halka arz sonuçları açıklanmadı. Talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından, bireysel yatırımcılara kaç lot düştüğü belirlenecek ve sonuçlar Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilecek.

2024 DASK ödemesi ne kadar, Konut sigortası kaç TL, m2 fiyatları ne kadar oldu? 2024 DASK ödemesi ne kadar, Konut sigortası kaç TL, m2 fiyatları ne kadar oldu?

BORSADA İŞLEM GÖRMEYE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Koç Metalurji'nin halka arz sonuçlarının açıklanmasının ardından, şirketin borsada işlem görmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Ancak, işlem görmeye başlama tarihi henüz net değil. Koç Metalurji'nin katılım endeksine uygun olarak işlem göreceği belirtiliyor.

KOÇ METALURJİ: SEKTÖRDE ÖNDE GELEN İSİMLERDEN

1993 yılında çelik sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulan Koç Metalurji, Türkiye'nin önde gelen çelik üreticilerinden biri konumunda. Payas Organize Sanayi Bölgesi'nde 500 bin tonluk inşaat demiri üretim kapasitesine sahip olan şirket, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu çelikhane tesisi ile yıllık 1,2 milyon tonluk üretim kapasitesine sahip. Koç Metalurji, iç piyasa ve uluslararası çelik piyasasında istikrarlı büyümesine devam etmeyi hedefliyor.