TOKİ HANGİ İLLERDE 7500 TAKSİTLE EV SATIŞI YAPACAK?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılında birçok ilde yeni konut satışları gerçekleştirilecek. Emlak Müzayede aracılığıyla yapılacak satışlarda 2+1 konutlar 7 bin 500 TL'den başlayan taksitlerle vatandaşlara sunulacak.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ konutlarına başvurmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca başvuru yapılan ilde 1 yıldan az olmamak kaydıyla ikamet etmek veya il nüfusuna kayıtlı olmak da şartlar arasında yer alıyor.

ÖGG 2024 sınav sonuçları açıklandı! Sorgulama ekranı EGM nereden yapılır? ÖGG 2024 sınav sonuçları açıklandı! Sorgulama ekranı EGM nereden yapılır?

Başvurular yetkili banka şubelerinden "Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi" imzalanarak ve başvuru bedelini ödeyerek yapılabilecek.

TOKİ'YE HANGİ ŞARTLARDA BAŞVURU YAPILABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
18 yaşını doldurmuş olmak
Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına daha önce TOKİ'den konut satın almamış olmak
Başvuru yapılan ilde 1 yıldan az olmamak kaydıyla ikamet etmek veya il nüfusuna kayıtlı olmak
Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konut bulunmamak
Satışlar Ne Zaman Gerçekleşecek?

TOKİ konut satışlarının tarihi henüz netlik kazanmadı. Emlak Müzayede tarafından yapılan açıklamada yakın zamanda satışların başlayacağı belirtildi. Satışlarla ilgili detaylı bilgiler Emlak Müzayede'nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

TOKİ HANGİ İLLERDE 7500 LİRA TAKSİTLE SATIŞ YAPACAK?

TOKİ konut satışlarının İstanbul, Ankara, Adana, İzmir ve Antalya başta olmak üzere birçok ilde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

TOKİ'NİN 2+1 DAİRE FİYATLARI NE OLACAK?

TOKİ tarafından satışa sunulacak 2+1 konutların fiyatları 7 bin 500 TL'den başlıyor. Taksitlendirme seçenekleri ise henüz açıklanmadı.

Emlak Müzayede, TOKİ konut satışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Bir müzayede hikayesi… Siz de yatırım fırsatlarını kaçırmamak için Türkiye’nin en büyük gayrimenkul müzayede şirketi Emlak Müzayede’yi takip edin" ifadelerini kullandı.