Gayrimenkul sahipleri için önemli bir hatırlatma: 2023 yılı kira gelir beyanı için son tarih çoğalmaktadır. Başvuruların 1 Nisan'da sona ermesi planlanıyordu ancak 5 Nisan Cuma gününe kadar uzatıldı. Bu beyan dönemi, geçen yıl konut veya iş yerinden kira geliri elde edenlerle ilgilenmektedir.

Vergi İdaresi'nin internet sitesinde yapılanmasına göre, 2023 takvimine ait "Yıllık Gelir Vergisi" beyannameleri ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergiler 5 Nisan 2024 Cuma günü sonuna kadar ödenebilecektir.

Ayrıca, 2024 Şubat tarihine ilişkin "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimlerinin 5 Nisan 2024 Cuma günü sonuna kadar teslim edilmesi gerekiyor.

Elektronik defter uygulamasına dahil olan bir üyeyseniz, 1 Nisan 2024 günü sonuna kadar oluşturmanız ve katılmanız gereken e-Defterlerin oluşturulması ve imzalanma süresi ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sisteminin doldurulması gereken "Elektronik Defter Beratları" da 5 Nisan 2024 Cuma günü sonuna kadar yüklenebilecek. Bu miktarı dikkate alarak işlemlerinizin zamanında tamamlanması önemlidir.

Edirne'de Başıboş Köpeklerin Saldırısına Uğrayan Yaşlı Kadın Ölümden Döndü Edirne'de Başıboş Köpeklerin Saldırısına Uğrayan Yaşlı Kadın Ölümden Döndü