2024 İstanbul Film Festivali başladı mı, ne zaman, bilet fiyatları ne kadar? 2024 İstanbul Film Festivali başladı mı, ne zaman, bilet fiyatları ne kadar?

ÖN TEKERLEKLER AÇILMADI, GÖVDE ÜZERİ İNİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fedex Havayolları'na ait N110FE tescilli, Boeing 763 tipi hava aracının saat 07:55'te pilot ifadesine göre hidrolik arızası nedeniyle ön iniş takımının açılmadığı bilgisinin İstanbul Havalimanı ATC ünitesine bildirildiği belirtildi. Uçağın 08:17'de yerel saatle ön iniş takımı kapalı vaziyette 16R pistine iniş yaptığı ve pist içerisinde kaldığı aktarıldı.

ÖLÜ YA DA YARALI YOK, ARAŞTIRMA BAŞLATILDI

Açıklamada, olayda ölen ya da yaralanan olmadığına dikkat çekilerek, Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Servisi ekiplerinin müdahale ettiği ve pistin notlandığı belirtildi. Uzmanlar tarafından araştırma ve inceleme çalışmalarının başlatıldığı ifade edildi.

Bu olayın, İstanbul Havalimanı'nda yaşanan acil durum müdahale ekiplerinin başarılı çalışmasıyla sonuçlandığı ve herhangi bir can kaybı yaşanmadan atlatıldığı önemle vurgulandı.