Gaziantep’in İslahiye ilçesi kırsal Güllühöyük Mahallesi'nde başlayan anız yangını, ekili alanlar, dikili alanlar ve mera bölgelerine yayıldıktan sonra kısmen kontrol altına alındı. İslahiye Kaymakamlığı, yangına 200 araç ve 400 personelin müdahale ettiğini belirtti. Yangının etkilediği alanlar, dron ile görüntülendi.

20240608Aw222642

Yangının Başlama Noktası ve Yayılma Alanları

İslahiye'nin kırsal bölgelerinde, özellikle Güllühöyük Mahallesi mevkiinde çıkan yangın, başlangıçta sadece anız yangını olarak görülse de, hızla ekili alanlar, dikili alanlar ve mera bölgelerine yayıldı. Bu durum, yangının geniş bir alanda etkili olmasına ve müdahale ekiplerinin yoğun bir çaba göstermesine neden oldu.

Images-38

Müdahale Ekipleri ve Çalışmaları

İslahiye Kaymakamlığı'nın açıklamasına göre, yangına müdahale eden ekipler arasında itfaiye, AFAD, UMKE, sağlık ekipleri, orman görevlileri, jandarma, güvenlik korucuları ve köylüler yer alıyor. Toplamda 200 araç ve 400 personel, yangını kontrol altına almak ve soğutma çalışmalarını yürütmek için seferber oldu.

Müge Anlı ile Tatlı Sert Bayram Sürecinde Neden Yayımlanmadı? Sezon Finali mi? Müge Anlı ile Tatlı Sert Bayram Sürecinde Neden Yayımlanmadı? Sezon Finali mi?

20240608Aw222642 4

Yerleşim Yerleri Tehlikede Değil

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, yangının yerleşim yerlerini tehdit etmediği belirtilerek, yangının kısmen kontrol altına alındığı ve söndürme ile soğutma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi. Açıklamada, "İlçemizde çıkan anız yangını yerleşim yerlerini tehdit etmeyecek şekilde devam etmekte olup kısmen kontrol altına alınmıştır. Vatandaşlarımızdan tedbirleri ve talep edilen araç destekleriyle yangına 200 araç ile 400 personelle söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun" ifadeleri kullanıldı.

G Pfc4 T8 W U A Eu5 R Q

Yangının geniş bir alana yayılması, kontrol altına alma çalışmalarını zorlaştırsa da, ekiplerin yoğun çabaları sonucu yangın kısmen kontrol altına alındı. Söndürme ve soğutma çalışmaları, yangının tamamen söndürülmesi ve bölgenin güvenli hale getirilmesi için devam ediyor. Müdahale ekipleri, yangının yeniden alevlenmemesi için titizlikle çalışıyor.

Editör: Ali Çakar