İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Provokatif Olaylara Karşı Açıklama

Son günlerde Kayseri’de ve Suriye’de yaşanan olaylar hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan önemli açıklamalar geldi. Altun, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, ülkemizin huzurunu bozma çabalarına karşı devletin özverili çalışmaları ile bu tür girişimlerin amacına ulaşamayacağını vurguladı. İşte detaylar…

Fahrettinaltun3232

Olaylar Nasıl Başladı?

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde geçtiğimiz günlerde 5 yaşındaki bir kız çocuğunun yabancı uyruklu bir şahıs tarafından istismar edilmesi sonrası bölgede gerginlik arttı. Olayın etkisi sadece Türkiye ile sınırlı kalmadı; Suriye’nin kuzeyinde, Fırat Kalkanı operasyonu ile Türk askerinin kontrolü altında olan bölgelerde de gerilim tırmandı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde, provokatörlerin Türk ordusunun kullandığı binalara saldırı girişiminde bulunduğu ve Türk askerlerinin göstericileri uzaklaştırmak için havaya ateş açmak zorunda kaldığı görüldü.

Provokatif545454

Fahrettin Altun’un Sosyal Medya Açıklamaları Neler?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Kayseri'de ve Suriye’nin kuzeyinde yaşanan provokatif olaylara dikkat çekti. Altun, “Bir süredir Suriyeli sığınmacılar üzerinden kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan olumsuz hava ve gerilimin artışına sebep olan provokasyonlar yakından takip edilmektedir.” dedi. Altun, özellikle sosyal medyada yayılan asılsız iddialara karşı vatandaşları uyardı ve dezenformasyon boyutuna dikkat çekerek yalnızca güvenilir kaynaklara itibar edilmesi gerektiğini belirtti.

Fahrettinaltun X

Devletin Özverili Çalışmaları Neler?

Fahrettin Altun, Türkiye düşmanı unsurların provokatif faaliyetlerinin, devletin tüm unsurlarıyla birlikte yürüttüğü özverili çalışmalar sayesinde amacına ulaşamayacağını vurguladı. Altun, "Türkiye düşmanı unsurların başını çektiği bazı mahfillerin kamu düzenini test etmeye dönük provokatif faaliyetlerle ülkemizin huzurunu bozma çabaları, devletimizin tüm unsurlarıyla birlikte özverili çalışmaları sayesinde amacına ulaşamayacaktır." ifadelerini kullandı. Bu kapsamda, özellikle sosyal medyada ortaya atılan asılsız iddialar ve manipüle edilmiş bilgilerle yapılan yalan haberlere karşı devletin ilgili birimlerinin İletişim Başkanlığı koordinasyonunda 24 saat esasına göre çalıştığını belirtti.

Çukurova Havalimanı ne zaman açılacak, açılışı kim yapacak? İşte Detaylar Çukurova Havalimanı ne zaman açılacak, açılışı kim yapacak? İşte Detaylar

Kayseritaciz

Asılsız Haberlere Karşı Vatandaşlara Uyarı

İletişim Başkanı Altun, vatandaşların asılsız haberlere itibar etmemesi gerektiğini belirtti. "Bu çalışmalara destek olmak amacıyla her zaman olduğu gibi asılsız haberlere prim verilmemesi, içeriklerin yayılımında dezenformasyon boyutunun ve ihtimalinin göz önünde bulundurulması ve resmi makamlarımız başta olmak üzere yalnızca güvenilir kaynaklara itibar edilmesi konusunda vatandaşlarımızın hassas davranmasını önemle rica ederiz." dedi. Altun, sosyal medyada yayılan provokatif içeriklerin yayılımını engellemek ve gerçek bilgilere ulaşmak için resmi kaynakların takip edilmesinin önemine vurgu yaptı.

Kayseritaciz.44787

Suriye’de Yaşanan Gerilim Nasıl İlerliyor?

Suriye’nin kuzeyinde, Türk askerinin kontrolü altındaki bölgelerde yaşanan olaylar, Kayseri’deki istismar vakasının ardından başladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, provokatörlerin Türk ordusunun kullandığı binaya girmeye çalıştığı, askerlerin ise göstericileri havaya ateş açarak uzaklaştırdığı görüldü. Ayrıca, Türkiye'den Suriye'ye giden tırların ve Türk plakalı araçların da taşlandığı anlar kameralara yansıdı. Bu olayların ardından, bölgedeki gerilimin artabileceği ve provokasyonların devam edebileceği endişeleri bulunuyor.

Kayseritaciz.4478555

Fahrettin Altun’un açıklamaları, ülkemizin huzurunu bozma çabalarına karşı devletin kararlılıkla mücadele ettiğini ve vatandaşların bu süreçte doğru bilgilere ulaşmasının önemini bir kez daha ortaya koydu. Sosyal medyada yayılan asılsız haberler ve provokatif içeriklere karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım